אלעד תשתתף בפיילוט הארצי של משרד התחבורה: עמדות מידע חכמות יותקנו בתחנות

בסיכום בין מ"מ ראש העיר ומשרד התחבורה: אלעד תשתתף בפיילוט הארצי של משרד התחבורה להתקנת עמדת מידע חכמות בתחנות, בקרוב יחלו התקנות של מכשירי כרטוס גם בדלת האחורית באוטובוסים

20170125_145132
20170125_145132

מאז כניסתה של חברת "קווים עילית" לעיר, לפני קצת יותר מחצי שנה, חשים תושבי העיר את השיפור המתמיד בשירות ובזמינות האוטובוסים, כשתוספת הנסיעות והיעדים ומרבית השיפורים הנעשים ע"י חברת "קווים עילית", נעשים בהתאם למכרז התח"צ בו זכתה החברה ואף מעבר לכך. רמת השיפור המתמדת אף הגבירה את כמות הנוסעים, ומאז כניסתה של החברה נרשם גידול של 150% בכמות הנוסעים בשירות הפנימי ועשרות אחוזים בשירות הבינעירוני, דבר שאין לו אח ורע בכל הארץ.

במסגרת מכרז התח"צ וחוזה ההתקשרות של משרד התחבורה עם חברת "קווים עילית", הושם דגש גם על שיפור בתשתיות התח"צ. ואכן, כפי שרואים תושבי העיר, בחודשים האחרונים הותקנו בעיר 40 סככות המתנה לאוטובוסים, זאת בנוסף, לעמדות מידע "נקסטבוס" המעדכנות את העומדים בתחנה, בזמן הנותר להגעתו של כל אוטובוס לתחנה.

בחודש הקרוב יוצא משרד התחבורה בפיילוט ארצי להתקנת עמדות מידע חדשות ומשוכללות בתחנות, ובסיכום עם מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה הרב שמואל גרוסברד הוחלט להכניס את אלעד לתוך הפיילוט, ובחודש הקרוב תותקן עמדה חכמה באחת מתחנות ההמתנה בעיר.

בעמדה החדשה "טוטם" מותקן מסך מגע דיגיטלי ענק בגודל של כ-80 אינצ', המוגן בזכוכית משוריינת בעובי 8 מ"מ, בו ניתנת אפשרות לראות בזמן אמת ובמקביל, את הזמן הנותר לכל אוטובוס להגעה לתחנה. זאת בנוסף להצגת מפת התמצאות של כל התחבורה הציבורית באזור. בעמדה ניתנת לנוסעים אפשרות לתכנן מסלול ומעבר בכל קווי התחבורה הציבורית. לדוגמא, מי שמעוניין להגיע מאלעד לבאר שבע, לה אין קו ישיר מאלעד, יכתוב את היעד "באר שבע" ויקבל הוראות מפורטות באיזה קו ליסוע, היכן לרדת ועם איזה אוטובוס להמשיך, זאת תוך כדי שהוא רואה על המסך את מסלול הנסיעה והזמן המשוער לכל מקטע. המערכת נגישה גם לבעלי מוגבליות ומכילה פונקציות נוספות הקשורות לתח"צ.

מ"מ ראש העיר הרב גרוסברד אומר עוד ל"כל הזמן", כי לפי סיכום שנערך עם מנהלת התחבורה הציבורית במשרד התחבורה, בקרוב יחלו התקנות של מכשירי כירטוס "וולידטורים" באוטובוסים ע"י 2 הדלתות, מה שיאפשר עליה מהירה יותר לאוטובוסים, כאשר גם התקנה זו היא חלק מתנאי מכרז התח"צ ובשלב ראשון מתוכננת התקנה בכל האוטובוסים העירוניים.

אין ספק כי מהפכת התחבורה הציבורית בעיר נמצאת בעיצומה ואלעד הופכת להיות ל'מודל תחבורה ציבורית", כהגדרת בכירי משרד התחבורה".

השארת תגובה