האם פירות ט"ו בשבט חייבים במע"מ? ברשות המיסים סבורים שכן

ט"ו בשבט מתקרב בצעדי ענק, כאשר בישראל כידוע גובה המדינה מס בשיער 0% על וירקות, אלא שבתעשיית 'הפירות המעוצבים' החלו לגלות סימני דאגה לנוכח החלטת רשות המיסים 'לפרשן' את החוק ולקבוע כללים חדשים בתחום

tubishvat
tubishvat

בישראל כידוע קובע החוק 0% מע"מ על פירות וירקות, כאשר חוק מס ערך מוסף קובע, כי על פירות לא יוטל מס כל עוד לא נעשה בהן כל עיבוד.

בשילהי 2015 קבעה רשות המיסים פרשנות למשמעות ה'עיבוד' בענף הפירות וירקות כאשר בין היתר נקבע פירות שיעברו הליך של 'ניקוי', בירור או יותאמו לקירור, כך נקבע, כי כל דבר "המשנה" דבר מה במוצר המקורי ומתאימה אותו לשימוש המבוקש, ייחשב ככזה הצורך תשלום מס.

'גלובס' חושף, כי בימים אלו מתנהל ויכוח משפטי בין אחד העסקים הגדולים בישראל בתעשיית 'עיצוב מגשי הפירות', לבין רשות המסים.

ברשות דורשים מבעלי העסק תשלום מס בסך 800 אלף שקל עבור המע"מ שלא שילם על מארזי הפירות שמכר בין השנים 2010-2014.

השומה נשלחה לבעלים, לאחר שפקיד השומה מצא כי הוא דיווח על מכירה של חלק מסלסילות הפירות שמכר במע"מ בשיעור אפס, החל על פירות וירקות, ולא במס מלא – כפי שרשות המסים סבורה שהיה צריך לדווח.

בסיס המחלוקת בין הצדדים הוא השאלה אם סלסילות פירות מעוצבים זכאים לפטור ממע"מ (מע"מ אפס) החל על פירות וירקות, ובאילו נסיבות; והאם ניתן לחייב את העסקים בחיוב מע"מ רטרואקטיבי לשנים שבהם התשובה לשאלה זו לא קיבלה מענה ברור על-ידי רשות המסים.

השארת תגובה