טרור האבנים בדרך לביתר: פרוז'קטורים יוצבו לכל אורך הכביש

צה"ל ועיריית ביתר החלו במבצע משותף להתקנת עשרות פרוז'קטורים חזקים שיאירו את כביש 375 – עוקף חוסאן, במטרה שהאור החזק ימנע מהמחבלים הפלסטינים לזרוק אבנים לאורך הציר

(צילום: דוברות עיריית ביתר)
(צילום: דוברות עיריית ביתר)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

צה"ל ועיריית ביתר החלו הבוקר (שני) במבצע משותף להתקנת עשרות פרוז'קטורים חזקים שיאירו את כביש 375 – עוקף חוסאן בתאורת היצף, על מנת להקשות על מיידי האבנים לפעול בחסות החשיכה.

אירועי יידוי האבנים מתבצעים כמעט תמיד בשעות החשיכה, כשהפורעים מנצלים את החושך. התאורה החזקה עשויה לצמצם את חופש הפעולה שלהם.

בעירייה מסבירים, כי "מדובר בחלק מהצעדים עליהם סוכם בפגישת רה"ע עם מח"ט הגזרה. בין היתר נשמרת נוכחות גדולה של צבא ומשטרה בתוך הכפר, וכן מבוצעים מארבי צלפים, במסגרתם נורה ונעצר בשבוע שעבר מיידה אבנים. גם בתוך הכפר בוצעו מעצרים ע"פ מודיעין".

כזכור, לאחרונה התגברה מחאת תושבי העיר, בשל התגברות טרור האבנים בכביש, כשכמעט מידי ערב רכבים שנוסעים לביתר מותקפים באבנים, כשבחסדי שמיים עד כה האבנים גרמו לפציעות קלות ולנזק בלבד.

תושבי העיר החליטו לצאת ולהפגין ולטענתם הם נתקלו בהתנגדות מצד לשכת ראש העיר למחאה. כך או כך, ועד פעולה קם והתושבים נקראו לשלוח הודעות מייל לכל הנוגעים בדבר. במטה מקבלים בברכה את התקנת התאורה לאורך הכביש, אך אומרים כי מדובר בצעד ראשון בלבד בדרך למיגור התופעה.

השארת תגובה