טרור האבנים; תושבי ביתר יוצאים למאבק: הוקם מטה שירכז את המחאה

נמשך טרור האבנים על עוקף חוסאן: תושבי ביתר עילית והישובים הסמוכים סופגים מדי יום בתקופה האחרונה גל של ידויי אבנים שהולך ומחמיר. עשרות כלי רכב ניזוקו בחודש האחרון ומספר פצועים נזקקו לטיפול רפואי, התושבים הקימו מטה שירכז את המחאה

אוטובוס שנפגע מידויי האבנים
אוטובוס שנפגע מידויי האבנים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נמשך טרור האבנים על ציר עוקף חוסאן: כוחות צה"ל הפרוסים על ציר עוקף חוסאן הכביש המוביל לשורה של יישובים, וכביש הגישה היחיד לביתר עילית, לא ממש מפריעים לתושבי הכפר העויין ליידות אבנים על הציר על בסיס יומיומי.

הערב (ראשון), סמוך ל"בית האדום", מוסך הרכב הסמוך לביתר שנמצא על ציר עוקף חוסאן, נפגעו שלושה כלי רכב ישראלים, מאבנים שיודו לעברם, בחסדי שמים האירוע הסתיים גם הפעם ללא נפגעים בנפש, ונגרם נזק לכלי הרכב.

ידויי האבנים על הציר התחזקו בשנה האחרונה, כאשר בשבועות האחרונים מצוקת התושבים החריפה ואבנים נזרקים על הציר השכם והערב, בשבועות האחרונים נפגעו עשרות רכבים. לדברי וועד הפעולה שהקימו התושבים, "מזה כחודש לא היה יום אחד בו לא אירעו מקרים של ידויי אבנים על הכביש".

למרות שבצה"ל הבהירו כי נעשית פעילות משמעותית באזור ואף אמש נעצרו שני מפגעי אבנים תושבי הכפר חוסאן, כוחות צה"ל מצליחים בקושי רב למנוע פיגועים בציר והנוסעים בו מסכנים את חייהם.

לפחות 16 כלי רכב ניזוקו בציר וכמה נוסעים נפצעו פצעים קלים מפגיעות רסיסי זכוכית. רק בשעה האחרונה נפגע חרדה נזקק לטיפול רפואי.

שבוע שעבר, אוטובוס של חברת קווים, שעשה את דרכו מבני ברק לביתר, נפגע מאבנים, נגרם נזק לאוטובוס ומספר נפגעי חרדה קיבלו טיפול על ידי כוחות ההצלה שחשו למקום.

תושבי העיר מספרים, כי לא מדובר בתופעה חדשה וכי הם מנסים לבצע מספר פעולות מחאה שנבלמות מלמעלה. כך למשל, שלמה בריכטא תושב ביתר עילית, בשיחה עם 'כל הזמן', אומר בזעם כי ראש העיר מאיר רובינשטיין מסכל כל פעולת מחאה שמאורגנת על ידי התושבים, "לפני מספר שבועות כאשר ניסיתי לארגן הפגנה, אחד ממקרוביו של ראש העיר יצר איתי קשר ושכנע אותי לרדת מההפגנה והרס לנו את ההכנות בקבוצת הוואטסאפ העירונית. אני לא מבין מה האינטרס של ראש העיר, הוא אמור לשלב איתנו ידיים ולבוא יחד איתנו להפגין. אנחנו תושבי עירו הוא צריך לגבות אותנו, עד מתי נחטוף אבנים בכל ערב בדרך הביתה?"

אלי דויטש, אף הוא תושב ביתר עילית, הוסיף ואמר בשיחה עם 'כל הזמן' כי לפני שנה התקיימה הפגנת תושבים על הציר המוביל לעיר, ועשרות בעלי רכבים התייצבו, צפרו בקולי קולות ועצרו את התנועה, לדבריו, "מישהו בצה"ל נכנס לאקסטזה ובאמת ימים ארוכים היה שקט – אבל הכל חזר ובגדול, הצבא לא עושה כלום, ראש העיר לא עושה כלום והעירייה עסוקה בלהוציא הודעות לתקשורת".

מטה המחאה שהקימו תושבי ביתר עילית וצור הדסה הסמוכה, ייקרא "ועד הפעולה- לנסיעה בטוחה בעוקף חוסאן", הוועד הפיק ביממה האחרונה פוסטרים שעליהם נכתב בין היתר, "לא מהמרים על החיים" ו"די לטרור בדרך הביתה".

בתוך כך, במהלך פגישה הבוקר בין שלומי מגנזי יו"ר ועד צור הדסה לחבר הכנסת רועי פולקמן ושר השיכון יואב גלנט, הוחלט כי כבר מחר בבוקר יחלו בהתקנת פנסי לד בכביש עוקף חוסאן.

בוועד הפעולה אומרים כי "זהו שלב ראשון ונקודה ראשונה בדרישות מטה ועד הפעולה לנסיעה בטוחה בעוקף חוסאן, אנו מברכים על ההחלטה ומודים לשלומי מגנזי על התמיכה".

עוד נמסר מוועד הפעולה, "אנו נמשיך במאבקנו עד אשר תנאינו ימולו ובטחוננו האישי ישוב. לפנינו עוד דרך ארוכה, עם זאת אנו סמוכים ובטוחים כי תמיכת התושבים והרתמות לטובת ה מאבק וההפגנה המתוכננת ב22.2.17 יניבו פרי".

תגובה אחת
  1. השר גלנט לא השתתף בישיבה

    מאיר רובינשטיין פועל מאחורי הקלעים ומביא תוצאות

השארת תגובה