ליצמן לא מתרגש ממנהלי המוסדות: "בישיבות רבות האוכל לא טעים ולא מזין"

שר הבריאות יעקב ליצמן נחלץ למאבק למען שיפור האוכל המוגש לבחורי הישיבות • בראיון מיוחד ל'כל הזמן' הוא מסביר מדוע ולמה דווקא עכשיו, ופורך אחת לאחת את טענותיהם של מנהלי הישיבות: "אנו דואגים לישיבות ולתקציבים שלהן, פעלנו לתוספת תקציבית ולא התנינו זאת בהורדת שכר הלימוד"

יעקב ליצמן (קובי גדעון לעמ)
יעקב ליצמן (קובי גדעון לעמ)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

-במסגרת המאבק על שיפור איכות האוכל בישיבות, שוחח 'קו עיתונות' עם שר הבריאות יעקב ליצמן, שהסביר את הנושא לעומק כדרכו.

מדוע חשוב לחייב את הישיבות הקטנות בתפריט מזון שיביא להעלאת תשלום השכר מצד ההורים?

"כשר בריאות אני אחראי לבריאות הציבור ולתזונתם של אזרחי ישראל. כעת יש הזדמנות לשנות את הרגלי התזונה של התלמידים, בחוק שיזם משרד החינוך, ואנו חושבים שיש כאן מהלך חשוב לטובת הילדים שלנו ולבריאותם", פותח ליצמן בהסבר, "מדוע שלא יקבלו ארוחה חמה ומזינה, בריאה וטובה, כפי שדורשים מכולם?"

ומה באשר לטענה על המחיר שייגבה מההורים? ליצמן לא מתרגש מטענות מנהלי המוסדות: "אני לא חושב שיש להעלות את שכר הלימוד לצורך זה. אני בעד שנגייס את התקציב מהמדינה ונפעל יחד לזה, אבל לדעתי אין לעכב את החלת התקנות החדשות".

טוענים באיגוד הישיבות שלא דיברו איתם לפני זה וזו גזירה שנופלת עליהם פתאומית.

"אנו מדברים על התקנות הללו הרבה מאד זמן, שום דבר לא נפל פתאום. ביקשתי ממשרד החינוך לקיים שיח עם כל הצדדים וזו אינה גזירה. אין לי כל ענין נגד מנהלי המוסדות, אך מחויבותי הראשונה היא לילדים ולבריאותם ונעשה זאת".

יש ישיבות קטנות שמגישים בהן אוכל מעולה לתלמידים, למה לחייב זאת בחוק?

"אני לא אגלה לך איזה דוגמאות הביאו לי על האוכל בישיבות שלנו. בחלק ניכר מדובר באוכל שאינו בריא, אינו טעים ואינו מזין מספיק. יש הורים שמוכנים ומבקשים לשלם קצת יותר כדי לקבל מזון בריא יותר. אני לא חושב שיש לשלם על זה יותר. לא מדובר בהרבה כסף ועתיד התלמידים, בריאותם והישגיהם הם הדבר הכי חשוב".

ליצמן מוסיף ומציין בסרקזם כי "לצערי יש הרבה הוצאות של תלמידים שנדרשים לשלם מכיסם כדי ל קנות אוכל טעים יום יום, בגלל רמת המזון באותן ישיבות".

לסיכום, הוא שולח מסר מרגיע גם למנהלי הישיבות: "אנו דואגים לישיבות ולתקציבים שלהן, פעלנו לתוספת תקציבית ולא התנינו זאת בהורדת שכר הלימוד, אך אני חושב שיש לעשות כל מאמץ לדאוג לטובת בריאות התלמידים וכך נפעל כמסוכם כבר בזמן הקרוב".

ב'כל הזמן' נמשיך ונעקוב אחרי המאבק לטובת בני הישיבות ועולם התורה.

2 תגובות
 1. ליצמן מנותק מהחינוך החרדי! זה לא מהיום, זה כבר חדשות ישנות.
  אין יותר מה להוסיף לגביו אם הוא לא מפנים שמוסדות חרדים לא יכולים להתקיים עם תקצוב לא הגיוני!
  חייבים בבחירות הבאות ללכת עצמאית לכנסת ליטאים לבד וחסידים לבד!
  ממילא גם הפערים האידאולוגים התרחבו!
  ליצמן ישב מהצד עד היום ואפילו תמך בבנט לגבי המאבק נגד ההתערבות של משרד החינוך (הוא הראשון שנפגש הרי עם מנהל המחוז החדש זהבי, ומשם הכל נפרץ)
  על זה נאמר הפרד נא מעליי! שכל אחד ילך לדרכו ויוכיח את כוחו בקלפי!
  זה המסר שלנו לרב גפני,הרב מקלב, והרב יעקב אשר, ולח"כ הרביעי שבדרך אם רק נשכיל להשתחרר מהכבלים הגשמיים והאידאולוגים של אגודת ישראל

 2. כל הכבוד לשר ליצמן
  אסור להיבהל ממנהלי המוסדות
  הציבור הגדול מעריך את זה

השארת תגובה