"למה רובינשטיין מונע הפגנות נגד טרור האבנים בעוקף חוסאן?"

הבוקר סייר מח"ט עציון בכניסה לישוב ביתר והזהיר את הפועלים הערבים שבמידה וזריקות האבנים בכביש עוקף חוסאן ימשיכו תיאסר עליהם הכניסה, אלא שכבר הערב חזר טרור האבנים לכביש, כששני רכבים נפגעים ומספר תושבים נפגעו. תושב ביתר ל'כל הזמן': "חייבים מיני חומת מגן בחוסאן, אנחנו בסכנת חיים"

האוטובוס שנפגע
האוטובוס שנפגע
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

טרור האבנים נמשך: בכניסה לעיר ביתר עילית דווח הלילה (שלישי) שוב על ידויי אבנים מסיבי לעבר רכבים ישראליים בכביש עוקף חוסאן, הכביש המוביל לביתר עילית.

אוטובוס של חברת קווים, שעשה את דרכו מבני ברק לביתר, נפגע מאבנים, נגרם נזק לאוטובוס ומספר נפגעי חרדה קיבלו טיפול על ידי כוחות ההצלה שחשו למקום.

תושבי העיר מספרים, כי לא מדובר בתופעה חדשה וכי הם מנסים לבצע מספר פעולות מחאה שנבלמות מלמעלה. כך למשל, שלמה בריכטא תושב ביתר עילית, בשיחה עם 'כל הזמן', אומר בזעם כי ראש העיר מאיר רובינשטיין מסכל כל פעולת מחאה שמאורגנת על ידי התושבים, "לפני מספר שבועות כאשר ניסיתי לארגן הפגנה, אחד ממקרוביו של ראש העיר יצר איתי קשר ושכנע אותי לרדת מההפגנה והרס לנו את ההכנות בקבוצת הוואטסאפ העירונית. אני לא מבין מה האינטרס של ראש העיר, הוא אמור לשלב איתנו ידיים ולבוא יחד איתנו להפגין. אנחנו תושבי עירו הוא צריך לגבות אותנו, עד מתי נחטוף אבנים בכל ערב בדרך הביתה?"

אלי דויטש, אף הוא תושב ביתר עילית, הוסיף ואמר בשיחה עם 'כל הזמן' כי לפני שנה התקיימה הפגנת תושבים על הציר המוביל לעיר, ועשרות בעלי רכבים התייצבו, צפרו בקולי קולות ועצרו את התנועה, לדבריו, "מישהו בצה"ל נכנס לאקסטזה ובאמת ימים ארוכים היה שקט – אבל הכל חזר ובגדול, הצבא לא עושה כלום, ראש העיר לא עושה כלום והעירייה עסוקה בלהוציא הודעות לתקשורת".

המצב בכביש המוביל לעיר מוביל לתסכול רב בקרב התושבים. לטענתם המצב מחמיר לאור אוזלת ידה של העירייה והצבא באיתור פתרונות לבעיה. תושבים ששוחחו עמנו טוענים כי העירייה והעומד בראשה מבטיחים שוב ושוב כי יימצאו פתרונות והנושא בראש סדר העדיפויות של העירייה, אולם לעת עתה הכל מסתכם בדיבורים.

כזכור, הבוקר הגיע מח"ט עציון יחד עם קב"ט עיריית ביתר עילית וקציני המנהל האזרחי וביצעו שיחות אזהרה לפועלים תושבי הכפרים חוסאן, נחלין ובתיר. למקום הגיע גם מפקד מרחב חברון נצ"מ מוריס חן.

בנוסף, בעקבות הערכות מצב הוחלט על שורת צעדים לאכיפה צבאית ומשטרתית מוגברת על הציר ובכניסה לכפרים על מנת לצמצם את התופעה החמורה.

מהעירייה נמסר כי "בימים הקרובים יתוגברו כוחות הצבאיים לאבטחת הציר ובנוסף יורחבו שעות הפעילות של הכוחות בשטח.
כמו כן, יבוצעו צעדים לשיפור הבטחון באמצעות התקנת תשתיות תאורת היצף לאורך הציר".

נציין, שרק אתמול ניזוקו 9 כלי רכב כתוצאה מזריקות אבנים ו-2 בני אדם נפצעו באורח קל. לאחר זריקות האבנים נפגש מח"ט עציון עם מפקד תחנת עציון במשטרת ישראל וקיים עימו הערכת מצב מצומצמת, בסופה הוחלט על פעילות משותפת כנגד מיידי האבנים בציר 375 – עוקף חוסאן.

דובר עיריית ביתר עילית, איש התקשורת משה גלסנר מסר ל'כל הזמן': "קשקוש שאינו ראוי לתגובה".

4 תגובות
  1. הגיע הזמן שניקח את החוק לידיים מול זורקי אבנים .תושב ביתר

  2. נו, מה ציפיתם? אחד משוטרי עציון אמר לי לפני שנתיים. שראש העיר שלכם, רובינשטיין, אמר לו "אצלי בעיר כולם פודלים לא של כלבים… הם פודלים של כבשים…"

  3. 22/2/2017 יום רביעי
    שעה: 16:00
    שער מערבי צור הדסה

השארת תגובה