ערק מהצבא האריתראי, הסתנן לישראל ומבקש מעמד פליט: ביהמ"ש דחה את הבקשה

ביהמ"ש המחוזי דחה את בקשתו של מהגר אריתראי לקבלת מעמד פליט לאחר שערק מהצבא האריתראי וחושש לשוב למקום מגוריו – "פסק הדין משיב את השכל הישר למערכת המקלט הישראלית"

אולם בית המשפט העליון (צילום בעריש פילמר)
אולם בית המשפט העליון (צילום בעריש פילמר)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בפסק דין של בית המשפט המחוזי בירושלים קבעה השופטת נאוה בן-אור כי ניתן להסתמך על חוות הדעת של רשות האוכלוסין הקובעת כי עריקה מהצבא האריתראי איננה עילה לקבלת מעמד פליטות, וכי יש לדחות בקשות המסתמכות על עילה זו בלבד בהליך מהיר.

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים נענתה לבקשת המדינה ודחתה בקשת פליט אריתראי לקבלת מעמד פליט, בשל עריקותו מהצבא האריתראי, זאת לאחר שבעבר קבעו בתי הדין לערעורים, כי עריקה כן יכולה להיחשב כעילת פליטות ועל כן יש לבדוק לעומק בקשות כאלו גם ללא נסיבות פרטניות נוספות מעבר לעריקה.

לדברי יונתן יעקובוביץ מ"המרכז למדיניות הגירה ישראלית", "פסק הדין משיב את השכל הישר למערכת המקלט הישראלית ותואם את המידע העדכני ביותר הקיים היום על אריתריאה, כפי שעולה בין היתר מדו"חות רשמיים של ממשלות דנמרק, בריטניה, נורבגיה, שוויץ ואפילו האיחוד האירופי. למעט מתנגדי משטר פעילים ומיעוטים מסוימים, אין כל עילה חוקית או מוסרית להענקת מעמד פליטות לעריקים מצבא אריתריאה".

השארת תגובה