ביתר • המח"ט הזהיר את הפלסטינים: "זריקת האבנים תפגע בפרנסתכם"

זריקות האבנים בכביש עוקף חוסאן ממשיכות באופן יומיומי ותושבי העיר מספרים ל'כל הזמן' על תחושת הסכנה היומיומית בדרך לעיר. לאחר יום אמש, בו ניזוקו 9 רכבים, הגיע הבוקר מח"ט עציון להזהיר את הפלסטינים שעובדים בעיר – המשך זריקת האבנים והכניסה לפועלים הפלסטינים תיאסר

המח"ט והפועלים בכניסה לעיר
המח"ט והפועלים בכניסה לעיר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הסכנה שאורבת לתושבי ביתר בדרכם לביתם: תושבי העיר ביתר עומדים חסרי אונים לנוכח זריקות האבנים ובקבוקי התבערה היומיומיים בכביש עוקף חוסאן.

"אין כמעט יום ללא זריקות אבנים בציר", אומר ל'כל הזמן' אבי תושב העיר. "בחסדי שמים רוב הזריקות מסתיימות בנזקים לרכב וקצת פציעות קלות, לכן זה לא מגיע לתקשורת, אבל מדובר במטרד יומיומי, אין כמעט יום ללא אבנים בדרך לעיר". לדבריו, "אם בצה"ל לא יטפלו במפגע אנחנו נשמע על אסונות גדולים יותר חס ושלום".

תושבי העיר חלוקים בדעותיהם כיצד לפעול לנוכח הסכנה, כשחלק מהתושבים מצדדים בקיום הפגנה סוערת ואילו חלק בעד לתת לנציגי הציבור להגיע להסכמים מול ראשי הצבא. ח' תושב העיר אומר ל'כל הזמן', "רק לפני כשבועיים אסרו את כניסת הפועלים לעיר בשל המשך זריקות האבניים, אבל זה לא עזר -חייבים לנקוט בפעולה משמעותית כנגד זה".

ח' מוסיף וטוען כי תושבי העיר שנמצאים בקשרים עסקיים עם תושבי הכפר חוסאן, משם יוצאים מרבית הצעירים, "אחראים לדם שישפך. חייבים להבהיר לתושבים הפלסטינים באופן הכי חד וברור – זריקות האבנים יובילו לפגיעה בכיסכם. אולי רק כך, המבוגרים בכפר ידאגו לנסיעה שקטה לתושבי העיר".

כך או כך, הגיעו הבוקר מח"ט עציון יחד עם קב"ט עיריית ביתר עילית וקציני המנהל האזרחי וביצעו שיחות אזהרה לפועלים תושבי הכפרים חוסאן, נחלין ובתיר. למקום הגיע גם מפקד מרחב חברון נצ"מ מוריס חן.

בנוסף, בעקבות הערכות מצב הוחלט על שורת צעדים לאכיפה צבאית ומשטרתית מוגברת על הציר ובכניסה לכפרים על מנת לצמצם את התופעה החמורה.

מהעירייה נמסר כי "בימים הקרובים יתוגברו כוחות הצבאיים לאבטחת הציר ובנוסף יורחבו שעות הפעילות של הכוחות בשטח.
כמו כן, יבוצעו צעדים לשיפור הבטחון באמצעות התקנת תשתיות תאורת היצף לאורך הציר".

נציין, שרק אתמול ניזוקו 9 כלי רכב כתוצאה מזריקות אבנים  ו-2 בני אדם נפצעו באורח קל. לאחר זריקות האבנים נפגש מח"ט עציון עם מפקד תחנת עציון במשטרת ישראל וקיים עימו הערכת מצב מצומצמת, בסופה הוחלט על פעילות משותפת כנגד מיידי האבנים בציר 375 – עוקף חוסאן.

השארת תגובה