ירושלים: נפגעי פעולות איבה טרם קיבלו את כספם

אזרחים רבים שניזוקו בפעולות איבה של זריקת אבנים עדין לא קיבלו את כספם מרשות המיסים ■ חבר מועצת העיר ר' מיכאל מלכיאלי במכתב למשרד האוצר ורשות המיסים: "לא יעלה על הדעת שהם יישאו אף בהוצאות כספיות רבות בגין נזק שנגרם לרכושם"

חבר מועצת העיר מיכאל מלכיאלי
חבר מועצת העיר מיכאל מלכיאלי

בחודשים האחרונים אזרחים רבים מתושבי הבירה אשר ניזוקו בפעולות איבה של זריקת אבנים ע"י פורעים ערבים במזרח ובפאתי העיר ירושלים, קובלים על כך שעדין לא מקבלים את הכסף המגיע להם. אם עד היום כל שנדרש מאזרח הוא להביא אישור ממשטרת ישראל, לפנות לשמאי מס רכוש, לתקן את הרכב ובתוך 30 יום לקבל את ההחזר בגין נזקיו, הרי שלאחרונה, החל מחודש יוני 2014 נתקלים האזרחים שנפגעו בקיר אטום בבואם לקבל את המגיע להם ע"פ כל דין.

תושבים ירושלמים רבים אשר יצאו פגועים ונפגעים מהמצב הקיים פנו ללשכתו של ר' מיכאל מלכיאלי חבר הנהלת מועצת העיר ירושלים בבקשה  להעלות את הבעיה על סדר היום הציבורי תוך מציאת פתרון דחוף לבעייתם. בעקבות כך, פנה חבר מועצת העיר מלכיאלי למנכלי"ת משרד האוצר ומנהל מס רכוש על התנהלות האוצר שאינה מתחשבת באזרחי מדינת ישראל ומעכבת את התשלומים- לא יתכן שמשרד האוצר שאמור לעמוד לימין אותם אזרחים חפים מפשע שנפגעו באירועי פח"ע ולסייע בידם יגרום להם ולבני ביתם לסבל נוסף. חובה לשחרר את הכסף במידי וכל הסיבות לעיכובים בשל עומס בעבודה, לא מתקבלות.

חבר מועצת העיר ר' מיכאל מלכיאלי:" מדובר באזרחי מדינת ישראל משלמי מיסים כחוק אשר ניזוקו בפעולות איבה. תושבים אלו שחלקם ניזוקו אף פיזית ונפשית מממנים מכיסם טיפולים רפואיים יקרים – פיזיים ונפשיים – להם ולבני ביתם שנפגעו באותו אירוע, ולא יעלה על הדעת שהם יישאו אף בהוצאות כספיות רבות בגין נזק שנגרם לרכושם והוא מגיע להם על פי כל דין".

השארת תגובה