תקנות המזון הבריא בישיבת הקטנות: ליצמן בעד; ח"כי 'דגל' ופרוש נגד

תקנות המזון הבריא, שאמורות לחול גם על ישיבות קטנות, יעלו לדיון בוועדת החינוך של הכנסת, לאחר ששר הבריאות יעקב ליצמן סיכם שהן יחולו בהדרגה על הישיבות הקטנות. ח"כי דגל התורה ומאיר פרוש דורשים: החרגה מוחלטת של הישיבות הקטנות

מאיר פרוש ויעקב ליצמן בבית הנשיא(מארק ניימן לע"מ)
מאיר פרוש ויעקב ליצמן בבית הנשיא(מארק ניימן לע"מ)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת החינוך של הכנסת תדון היום (שני) בתקנות המזון הבריא המתייחסות לכלל מערכת החינוך ובתוכם מוסדות שהם תרבותי יחודי (ישיבות קטנות).

הוועדה תתכנס לאחר שהתקנות כבר אושרו, בשל הרוויזיה אותה הגיש חבר הכנסת יעקב אשר (דגל התורה) בשל "הפגיעה בישיבות הקטנות".

יו"ר ועדת החינוך, חבר הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) שדאג לאישור התקנות בסיבוב הקודם, בשל בקשתם האישית של שר החינוך נפתלי בנט ושר הבריאות יעקב ליצמן, העניק חודש ימים למציאת הסדר, והיום פנה ח״כ מרגי לשרים ליצמן ובנט וכן ליו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס, ושמע מהם על דרישתם להביא את התקנות לאלתר לוועדה, תוך הבטחה שההנחיות בישיבות הקטנות יבוצעו בהדרגה.

אלא שהבוקר הוציאו חברי הכנסת של דגל התורה מכתב למרגי וביקשו שיחריג את הישבות הקטנות מהתקנות. מי שהצטרף באופן מפתיע למכתב הוא סגן שר החינוך מאיר פרוש.

כאמור, מצב הכוחות כעת בסיעת יהדות התורה – חברי הכנסת של דגל התורה יחד עם סגן שר החינוך מאיר פרוש נגד התקנות ואילו שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר הסיעה ח"כ מוזס בעד.

whatsapp-image-2017-01-30-at-12-06-19

השארת תגובה