יעלון סיבך את נתניהו בתיק 3000; לשכת רה"מ: "אתם מעלים את התיק מן האוב"

בחדשות 2 דווח כי שר הביטחון לשעבר משה יעלון סיבך את נתניהו בפרשת הצוללות וטען כי ראש הממשלה התערב באופן אישי בפרשיה. בלשכת ראש הממשלה הדפו את הטענות: "כשאתם מעלים מן האוב את תיק 3000 אנו מבהירים שוב: ראש הממשלה פעל בליווי ועל סמך הדרגים המקצועיים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שר הבטחון משה יעלון והרמטכ"ל גדי אייזנקוט. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו שר הבטחון משה יעלון והרמטכ"ל גדי אייזנקוט. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו מסתבך? שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון העיד במשרה בפרשת הצוללות וקשר את ראש  הממשלה בנימין נתניהו באופן ישיר לכמה מהנושאים שנבדקים בפרשה – כך מדווח העיתונאי משה נוסבאום בחדשות 2. לפי הדיווח, ייתכן שעדותו של יעלון תהיה אחת הסיבות להפיכת הבדיקה בתיק לחקירה פלילית מלאה.

יעלון, כך נטען, התייחס בעדותו לפעילותו של נתניהו בביטול המכרז לרכישת ספינות מגן והתאמתו לתאגיד הגרמני טיסנקורפ, שיוצג על ידי דוד שמרון, עורך דינו של נתניהו, ואיש העסקים מיקי גנור.

עוד דווח, כי שר הביטחון לשעבר העביר מידע על מגעים שניהל נתניהו עם הממשל בגרמניה לרכישת צוללות חדשות וספינות לחימה, כשלטענתו המגעים נעשו מבלי לשתף את גורמי מערכת הביטחון. "יעלון ניסה להראות לחוקרי המשטרה שנתניהו פעל בנושאים הללו ממנעים לא כשרים", הבהירו גורמים הבקיאים בחקירה.

בלשכת ראש הממשלה הגיבו על העדות שנתן שר הביטחון לשעבר יעלון בפרשת כלי השיט: "כבר הגבנו על ההדלפות השקריות והעיוותים לגבי תיקים 1000 ו-2000. עכשיו, כשאתם מעלים מן האוב את תיק 3000 אנו מבהירים שוב: ראש הממשלה פעל בליווי ועל סמך הדרגים המקצועיים, והמכרז הוסר רק לאחר שממשלת גרמניה נתנה לישראל את ההנחה שדרשו גורמי הביטחון".

תיק 1000: בסוף השובע דווח בחדשות 2 כי איש העסקים ארנון מילצ'ן מסר במשטרה את גרסתו למתנות בינו לבין נתניהו, ומדבריו עולה כי לא מדובר היה בתחלופת מתנות חברית, אלא ב"שינוע" מתנות של ממש, דרך קבע.

"הענקת המתנות החלה ביחסי חברות ונמשכה ב"מתכונת ייחודית" רק לבני הזוג נתניהו. המתנות ניתנו על פי דרישה ספציפית ומפורטת – ומדובר במתנות בסכומים של מאות אלפי שקלים", דווח.

עם זאת, מילצ'ן ציין כי לא מדובר בסכומים משמעותיים עבור איש עסקים במעמדו. כמו כן ציין, לפי הדיווח, כי "גם אם זה מוזר או מעורר אי נוחות, המתנות ניתנו כחלק ממערכת יחסים חברית עם בני הזוג נתניהו – וכי מבחינתו, לא הייתה ציפייה לקבל דבר בתמורה וכי ממילא אין לו אינטרס עסקי בישראל".

תגובה אחת
  1. נפתח חקירה 5000 על ראש הממשלה נתניהו על זה שקיבל שוחד 1 דולר מהרבי מחב"ד

השארת תגובה