הקואליציה מתפזרת: אהרונוביץ' מקדם מינוי למפכ"ל

למרות שלא בטוח שיצחק אהרונוביץ' ימשיך בממשלה הבאה כשר לביטחון פנים, הוא פועל למינוי מחליף למפכ"ל דנינו ■ הממשלה צפויה לאשר את המינוי שיבחר, בימים הקרובים ■ המועמדים המובילים: מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי ונציב שירותי הכבאות, שחר איילון

השר אהרונוביץ עם רה''מ נתניהו. צילום עמוד הפייסבוק
השר אהרונוביץ עם רה''מ נתניהו. צילום עמוד הפייסבוק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', נועד אתמול (שלישי) עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כדי לדון עמו באפשרות של מינוי בזק לתפקיד מפכ"ל המשטרה בשל התפרקות הקואליציה.
מכיוון שמהלך שכזה דורש את אישור הממשלה, אהרונוביץ פועל למינוי מחליף כבר בשבוע הבא, ועל פי הערכות, הסבירות היא שזה אכן ייצא לפועל.

המועמדים המובילים לבחירת המפכ"ל והמועדפים בקרב מקבלי ההחלטות, הם המועמד המרכזי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי, שיחד עם חברת הכנסת מירי רגב, מנסים ללחוץ על לשכת השר אהרונוביץ' כדי לבחור בו לתפקיד. הסיבה להעדפתו על ידי ראש הממשלה, אי התרשמותו לטובה מתפקודו של הלוי במהלך מבצע "צוק איתן".

אך דווקא אהרונוביץ, מעדיף לתפקיד המפכ"ל, את נציב שירותי הכבאות, שחר איילון. איילון היה גם מועמד בולט לתפקיד בסבב הקודם, אך הדבר לא יצא לפועל מסיבות שונות. המשטרה סובלת לאחרונה מסטיגמה שלילית ומתדמית ירודה בציבור, בין היתר בגין פרישה של חמישה ניצבים בתוך שנתיים. לדברי גורמים המקורבים לשר, הוא מעדיף למנות אדם חיצוני שהוכיח את עצמו בגוף אחר. אהרונוביץ סבור כנראה, כי גם בממשלה הבאה, ימשיך לכהן כשר לבטחון פנים וחשוב לו, כי השוטר מס' 1 יהיה כפוף לו וצייתן.

בבורסת השמות, צצו שמות נוספים. בהם, שירות בתי הסוהר (שב"ס), אהרון פרנקו, מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, וסגן מפכ"ל המשטרה, ניצב ניסים מור, אך שני האחרונים אינם בעלי סיכויים גבוהים, בייחוד לאור פיזור הקואליציה.

השארת תגובה