"כבוד הנשיא טראמפ, הצלחתך הצלחתנו. אל תגרום לנו להתגעגע לאובמה"

עו"ד יצחק שיינפלד לא מתגעגע לאובמה (ברוך שפטרנו) ומקווה שגישתו של הנשיא החדש דונלד טראמפ תחלחל

טראמפ
טראמפ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עו"ד יצחק שיינפלד
כותרת: ברוך שפטרנו
בשעה טובה ומוצלחת יש נשיא חדש בארה״ב. כבוד הנשיא דונלד טראמפ. מבחינתנו כישראלים, אבא של איוונקה-יעל, חותנו והבוס של ג׳ארד קושנר, היהודי אורתודוכסי, יועץ בכיר לנשיא ושליחו האישי למזרח התיכון. ימים יגידו.

מישל, ברק-חוסיין אובמה והבנות עזבו את הבית הלבן. ב״ה. הם כבר מתגעגעים, אנחנו לא. בשונה מכל קודמיו, משפחת אובמה נשארת לגור בוושינגטון הבירה. לטענתם בגלל רציפות בחינוך הבנות, בין השורות ניכרת כוונתו של הנשיא לשעבר להמשיך להשפיע, להתבטא וליזום.

עוד נשמע ממנו, בדרך כלל מנגינות לא נעימות, בלשון המעטה.

הנשיא אובמה, הנהיג ממשל החצוי ביחסו לישראל, לצד אי הבנה בסיסית ורעיונית ביחס לעולם הערבי, מנהגיו, מנהיגיו והאקלים בהם הם נמצאים, בשילוב יחס אישי עוין ומנוכר ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו. התוצאה: וושינגטון קרה וזועפת כלפי מדיניות ישראל, ראשיה, נציגיה ושליחיה.

כל זאת, לצד המשך סיוע ותמיכה לוגיסטית וכספית בישראל, ללא אח ורע, חתימת הסכם סיוע ל10 שנים מראש, בסכום ענק.

אובמה הביע שלילה מוחלטת של מדיניות ישראל ופעולותיה ביהודה שומרון ואפילו במזרח ירושלים. האשמה אוטומטית של ישראל ומנהיגיה כמעט בכל נושא הקשור לפעילות והיחס לאזרחים בשטחי יהודה ושומרון. פיקוח צמוד ויומיומי על בניה בירושלים רבתי ובהתנחלויות כולל בגושים.

בנוסף, חרטה וחזרה מפורשת מסיכומים כתובים, בנוגע להגנה על מדיניות ישראל במוסדות בינלאומיים – כגון האו״ם והמוסדות הקשורים אליו.

אובמה הפנה כתף קרה וקור נודף לראש הממשלה בכל ביקור, שיג ושיח. דבר שהשליך והשפיע ישירות על היחס האירופאי וכמו גם של שאר מדינות העולם כלפי ישראל ונציגיה. ימים לא קלים. נקודת האור היחידה, שזה מאחורינו! יותר גרוע כמעט ולא יכול להיות.

אובמה היה נשיא גרוע. לאמריקאים, לעולם המערבי והחופשי ככלל ולמזרח התיכון בפרט. הליברליות וההומניות שבהם הוא התהדר – לא מתאימות לאישים ולנפשות הפועלות במרחב. עם ולדימיר פוטין לא מתחרים בליברליות צרופה, עם מנהיגי דאע״ש, איראן, ושאר שליטי העם הערבי לא מתחרים בהומניות. אובמה המתוסכל הבין לליבם, הם צוחקים ממנו.

דונלד טראמפ הוולגרי, הצעקני, המוחצן, האנטי פוליטיקל-קורקט, הינו ההיפך הגמור. טראמפ רוצה אמריקה חזקה, שולטת, מתנשאת ויוזמת. לא נגררת. שוב מעצמת על.

האושיה דונלד טראמפ, כשיטה ודרך חיים – לא מתנצל, לא מבקש סליחה, וודאי לא מרגיש אשם או חייב. טראמפ לא מגיש את הלחי השנייה, מקסימום עונה באגרוף! טראמפ הוכיח זאת הלכה למעשה בשלל סרטונים שהופצו, חלקם על ידי מחלקת יחסי הציבור שלו. דונלד גאה בהם. מדובר בשינוי תפיסה מהותי, שישליך ישירות על ההתנהגות הנשיאותית.

הנשיא דונלד טראמפ, כמנהל מוכשר שבא מרקע ניהולי עסקי, להבדיל מהנשיא אובמה שהיה נטול רקע ניהולי ובא מעולם האקדמיה והפוליטיקה, יודע!

מנהל מוכשר נבחן, בכך שהוא נותן למנהלים הזוטרים ולמקצוענים לנהל ולפעול עצמאית ולהתעסק בפרטים ובטכניקה. מנכ״ל בכיר לא מתערב בכל נושא ועניין. את עתותיו וזמנו הקצוב הוא מקדיש למה שחשוב באמת והזוטרים לא יכולים או יודעים לעשות. לקביעת מדיניות ודרך.

הנשיא ברק אובמה התערב בכל נושא ועניין, ודאי בנושאים הקרובים לליבו ולהשקפתו האידיאולוגית אותה ניסה להנחיל ונכשל כישלון חרוץ. בכל פרט ופרט אובמה התערב. הוא דרש להיות מעודכן ומדווח. לעיתים גם ניסח את התגובה והתשובה.

כישלונו האישי של אובמה כנשיא כל-כך מוחלט, שלמעשה השליך וקבע מי יהיה יורשו בתפקיד. התערבותו המשמעותית למען הילארי, חרצה את גורלה להפסד. אמריקה רוצה ורצתה נשיאות אחרת. הם הוציאו לשמאל הליברלי תעודת נכשל.

לסכסוך הישראלי-פלשתינאי ברק אובמה מצא זמן ועניין, גם כשהעולם כולו עלה בלהבות ומאות אלפים נרצחו, מיליונים נעקרו, הוגלו ונפגעו. סכסוכי דמים, עמים וגבולות באפריקה, אסיה, אוקראינה, גרוזיה, הכול בטל ותפל לעומת ציר חברון-ראמללה-שכם.

ברק-אובמה וממשלו השתדלו לקיים מאמרי חז״ל, ״ירושלים הכול עולים אצלה״. ״ארץ אשר עיני ה׳ אלוקיך בה״ ולכן כולם מביטים בה… האמנם?

האם אין זה נובע מליברליות שמאלנית מזויפת מתוכה ואולי מקמצוץ של ערביות-יתר, הנובעת מרגשות אשמה בגין המוצא הערבי חלקי? זה כבר לא רלבנטי.

כבוד הנשיא דונלד טראמפ הינו ההפך הגמור. הוא בא לשנות. להחזיר את אמריקה למעמדה הטבעי ולכוחה האמיתי. מעצמת-על בכירה והשוטר העולמי. את המשאבים הוא רוצה להקדיש למען האמריקאים העובדים ולא למהגרים ולנתמכים. טראמפ אומר זאת בגאווה ובמפורש. אמריקה חזקה והחלטית חשובה לו. הרעיונות הפיננסיים שלו מבוססים על כלכלה חזקה ועצמאית ולא נתמכת, תומכת ומבוזרת. בשבילו, קפיטליזם היא לא מילה גסה. כך הוא רוצה גם להשליך ולהחיל על מדיניות התמיכה האמריקאית בעולם השלישי. זה אמור להשפיע גם על היחס הלוגיסטי לישראל.

ימים יגידו מה יהיה ומתי זה יתחיל להשפיע. בבורסת ההימורים ההימור הרווח ביותר על זהות הנשיא האמריקאי הבאהיא של סגנו המיועד מייק פנס. רוב המהמרים בטוחים שדונלד טראמפ לא ישלים את הקדנציה. יש שנותנים לו פחות משנה…

כבוד הנשיא דונלד טראמפ, הצלחתך הצלחתנו. אל תגרום לנו להתגעגע לקודמך אובמה. אל תאכזב.

השארת תגובה