239 פיגועים בשנה: בצה"ל מסכמים שנה של פעילות ביו"ש • צפו

בצה"ל מסכמים שנה של פעילות ביהודה ושומרון וחושפים את הנתונים – 239 פיגועים, 40 בתי מחבלים שנהרסו ואלפי מבוקשים שנעצרו. בנוסף, משחרר צה"ל סרטונים מהפעילות של הכוחות • צפו

על רקע ארבעת הפיגועים שהתרחשו ביממה האחרונה, בחסדי שמים כולם ללא נפגעים ישראלים, מסכם קצין בכיר בצה"ל את פיגועי הטרור ביהודה ושומרון ובשטחי הקו הירוק מתחילת גל הטרור בחודש אוקטובר 2015 ועד לסוף 2016.

מהנתונים עולה, כי במהלך גל הטרור נרשמו 281 פיגועים שמקורם באזור יהודה ושומרון, מתוכם 143 פיגועי דקירה, 89 פיגועי ירי, 39 פיגועי דריסה ו-9 מטעני חבלה. בשנה החולפת לבדה התרחשו 181 פיגועים כלפי צה״ל ו-58 פיגועים כלפי אזרחים.

בתדרוך לכתבים צבאיים שמסר קצין בכיר בפיקוד המרכז הוא התייחס בדבריו גם לגל ההצתות לפני כחודשיים: "היו לנו באותם ימים כ-150 שריפות באיו"ש, מתוכם כ-30 החלו בהצתות. עצרנו חשודים וכבר יש כמה כתבי אישום שהוגשו נגדם. הצתה מכוונת שכזו היא פיגוע לכל דבר ועניין".

לשאלה האם גל הפיגועים בימים האחרונים קשורה לממשל החדש בארה"ב, סירב הקצין לענות, ואמר כי "להערכתנו גם 2017 תהיה שנה של מציאות שברירית. אני לא רואה קשר בין הממשל החדש לפיגועים בשטח. כאשר הפלסטינים מתלהמים סביב סוגיית ירושלים זה יכול להשפיע על השטח ושנראה זאת נוכל להתכונן".

עוד עולה מסיכום השנה של צה"ל, כי השנה נתפסו פי שלוש נשקים והוחרמו מחרטות מ-43 בתי מלאכה לייצור נשק עצמי. תפיסת המחרטות והחרמת הנשק גררה עלייה חדה במחירי האמל"ח בשוק הפלסטיני.

בנוסף, פרס צה"ל בשנה האחרונה למעלה מ-1,500 מצלמות ברחבי הגדה במטרה למנוע פיגועים נגד יישובים. כמו כן רחפנים הופעלו וחומרי הסתה ובתי דפוס נסגרו. בתחום החרמת הכספים הצליח צה"ל להחרים מיליון וחצי שקלים שיועדו לטרור. כמו כן, 40 בתי מחבלים נהרסו ן-3,369 מבוקשים נעצרו.

השארת תגובה