טראמפ יבטל? ארה"ב בוחנת מחדש את העברת המיליונים לפלסטינים

האם טראמפ בדרך לבטל החלטה נוספת של הנשיא היוצא ברק אובמה? מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה כי תבחן מחדש את העברת 221 מיליון לפלסטינים. כך או כך, מי שיפסיד יהיו הישראלים שהכסף נועד לתשלום חובות הפלסטינים

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

האם הנשיא החדש דוונלד טראמפ יבטל החלטה נוספת של ממשל קודמו? הבוקר (רביעי) פרסמה מחלקת המדינה האמריקנית שהיא "בוחנת מחדש" את החלטת ממשל אובמה להעביר 221 מיליון דולר לרשות הפלסטינים ברגעים האחרונים של ממשלו, זאת בשל התנגדות חברי קונגרס למהלך.

עוד  מסרה המחלקה, כי היא תבחן את התשלום וכי יתכנו תיקונים כדי לוודא שהתשלום תואם את סדר העדיפויות של הממשל החדש. מאמירת המחלקה ניתן להבין כי אובמה רק החליט על העברת הכספים, אך הללו טרם הועברו.

אומנם בישראל הביעו פליאה על העברת הכספים, אך יתכן שכדאי להם לעודד את טראמפ לאשר אותה, שכן רוב הכספים יועדו לתשלום חובות הפלסטינים לבתי החולים ולחברת החשמל בישראל. גורמים בקונגרס טענו כי הכסף מוגדר מראש למה הוא יועד וכי הפלסטינים לא יכלו לעשות בו שימוש כפי רצונם החופשי.

כזכור, ביום שני בערב פורסם כי נשיא ארצות הברית ברק אובמה הספיק לנצל את שעותיו בבית הלבן להעניק מתנה לרשות הפלסטינית – 221 מיליון דולרים. לפי דיווח בארה"ב, ממשל אובמה הפורש עקף את השליטה הרפובליקנית בקונגרס והוציא זמן קצר לפני השבעתו של הנשיא הנבחר, דונלד טראמפ, למעלה מ-227 מיליון דולרים. 221 מיליוני דולרים הועברו לרשות הפלסטינית, 4 מיליון דולר הוצאו עבור תכניות לטיפול בשינוי האקלים ומיליון ורבע דולר עבור ארגונים שונים של האו"ם.

מדובר בכספים שארה"ב התחייבה עליהם בעבר לרשות, אך עד כה בכירי הקונגרס הקפיאו את העברות הללו, אך אובמה החליט להפר את החלטת הקונגרס. בדרך כלל נהוג שהממשל מכבד את החלטות הקונגרס בנושא הקפאות מימון, אך במקרה זה דאג הנשיא היוצא להפר את המוסכמה הנהוגה.

 

השארת תגובה