מצרים דורשת מחמאס את הסגרתם של 20 פעילי טרור שפעלו בסיני

פגישה שנערכה בקהיר בין נציגי חמאס ל'פתח' בניסיון לקדם את הפיוס הפלסטיני לקראת שינויי מדיניות הממשל בארה"ב, הביאה לניהול מו"מ בין מצרים לחמאס על הסגרתם של 20 פעילי טרור שפעלו בסיני

נשיא מצרים א-סיסי
נשיא מצרים א-סיסי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה המבקר בימים אלו במצרים, נפגש במהלך ביקורו בקהיר עם גורמי מודיעין ודן עמם בהתפתחויות באזור.

לפי דיווחים המתפרסמים בעיתון כוויתי, הרי שבפגישה השתתף גם ראש מנגנוני הביטחון המסכל לשעבר ברצועה, מוחמד דחלאן מבכירי פת"ח, כאשר הצדדים דנו בחשיבות האחדות הפלסטינית וקידום הליך הפיוס בין הפלגים השונים, זאת לנוכח השינוי בגישת ההנהגה החדשה בארה"ב כלפי הרשות.

במקביל דרשו המצרים מהנייה שזה יפעל להסגרתם של 20 פעילי טרור הנמצאים ברצועה, ושלקחו חלק בפעולות טרור נגד הצבא המצרי בסיני. מנגד הבהיר הנייה, כי חמאס דורש שהמצרים יואילו לפתוח את מעבר רפיח, בין רצועת עזה לסיני, באופן קבוע.

לפי הדיווחים, במידה ויושלמו מגעי האחדות והפיוס בין הפלגים ייצא לדרך, הרי שבמקביל תתקיים פגישה נוספת בקהיר בהשתתפות נציגים ישראלים במטרה לקדם את תהליך השלום.

יצוין, כי השתתפותו של דחלאן בפגישה הרשמית מול חמאס בקהיר, מהווה מכה קשה ליו"ר אבו מאזן שכידוע מאשים את דחלאן כמי שאחראי לכרסום מעמד הרשות ברחבי העולם.

בתקופה האחרונה אף האשים אבו מאזן כי דחלאן הוא זה שהרעיל את ערפאת בפועל, כאשר בסביבתו טוענים שנים רבות כי דחלאן פועל בשירות הישראלים.

השארת תגובה