כך תכננו אנשי "קבלה לעם" לחדור ולהשתלט על מפלגת הליכוד

תחקיר מדאיג נחשף בגלי צה"ל. מהתחקיר עולה כי אנשי עמותת "בני ברוך-קבלה לעם", נגדה נטען כי היא עמותה נצלנית, הביאו להתפקדות של כ-6,000 מתפקדים למפלגת הליכוד במטרה ליצור קבוצת לחץ במפלגת השלטון

נתניהו עם חברי הליכוד. צילום: הליכוד
נתניהו עם חברי הליכוד. צילום: הליכוד

פעילים בעמותת "בני ברוך – קבלה לעם" תכננו לחדור למפלגת הליכוד על ידי התפקדות המונית, כך חושף הבוקר (שני) גלי צה"ל.לפי הדיווח של אבנר הופשטיין, ראש דסק התחקירים בתחנה הצבאית, אנשי התנועה, שנטען בעבר נגדה בבית המשפט כי היא נצלנית ופוגענית, תכננו לפקוד המונים למפלגה וליצור כוח בכנסת ובממשלה.

כך זה התרחש, לפי הדיווח, תחילה צורפו מתפקדים למועצת עיריית פתח תקווה ובהמשך, לפני הפריימריז ב-2015, צורפו למפלגת ה'ליכוד' כ-6,000 מתפקדים חדשים, כולם התבוססו על מערך ההפצה של תנועת "הקבלה" – בני ברוך.

"נתנו לנו הוראה להביא לפחות עשרה אנשים לליכוד", צוטטה חברה בתנועה. "התחננו בפני אנשים שיעשו את זה למעננו. הבטחנו לשלם במקומם את דמי ההתפקדות".

ואכן, נראה שההתפקדות ההמונית עזרה, כאשר שרי הליכוד, גלעד ארדן, ישראל כץ ומירי רגב, התייצבו באירוע השנתי הגדול של העמותה.

מ"בני ברוך" נמסר בתגובה לגלי צה"ל: "עמותת 'בני ברוך-קבלה לעם' הינה גוף לא פוליטי ולומדים במסגרות הלימוד שלו בני כל הדתות השונות בעולם, אנשים האוחזים בהשקפות עולם שונות. באופן טבעי בתוך קבוצה הכוללת רבבות תלמידים ייתכן שיהיו כאלה אשר בחרו להתפקד למפלגת הליכוד, אולם כאמור, אין לכך קשר לעמותה. אנו דוחים בשאת נפש את הטענות בדבר הפעלת לחץ על חברי התנועה לפקוד חברים למפלגה זו או אחרת. לא היו דברים מעולם".

השארת תגובה