ביתר: הורי הנוער המתמודד ישתתפו בסופ"ש חינוכי בטבריה

בהמשך לכנס החינוכי הגדול עם הרב אורי זוהר שנערך בבביתר עילית ע"י העירייה וארגון ערכים, התקיים בשבוע שעבר "סוף שבוע חינוכי" בטבריה. עשרות הורים מביתר השתתפו בסדנאות ההדרכה החינוכית שניתנו בידי מיטב הרבנים והמומחים

מאיר רובינשטיין (1)
מאיר רובינשטיין (1)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

משקיעים בחינוך הילדים: עשרות הורים מביתר עילית השתתפו ב"סוף שבוע חינוכי" שנערך במלון באלי בטבריה ע"י ארגון 'ערכים' ובסבסוד מיוחד מטעם עיריית ביתר עילית. הכינוס כולו הוקדש לסוגיה החשובה – "כיצד להתמודד עם נוער מתמודד".

משתתפי הכינוס, מכל העדות, החוגים והקהילות, נהנו במשך כל השבת משלל הרצאות מקצועיות מפי גדולי הרבנים והמומחים לחינוך, בדגש על קבלת כלים להתמודדות עם נוער מתמודד.

מעבר להרצאות, היה גם נושא הדינמיקה הקבוצתית, שגרמה להרבה הורים לגלות כי לא רק הם מתמודדים עם שאלות בסוגיות חינוכיות. הגילוי הביא לשיח משותף ופורה בין הורים רבים בסוגיות החינוכיות שנדונו על סדר היום.

ההורים מצידם, הודו בכל פה ליוזמה ולשבת הייחודית, בפרט לרה"ע מאיר רובינשטיין, לסגנו ומחזיק תיק הנוער יהודה עוביידי, ולעוזר רה"ע יהודה דייטש, על היוזמה, הליווי והסבסוד. "עברנו מהרצאה להרצאה. הדברים ששמענו בהרצאות הללו פשוט שינו לנו את החיים. נפגשנו עם עשרות משפחות שלכולם ישנה את אותה הבעיה. כל אחד לימד והחכים את השני. פגשנו ציבור מכל הסוגים – חסידים, ליטאים וספרדים. היו שם בכיות ודמעות שהיו עצורים שנים, לצד דמעות של שמחה. כבר אנו מצפים מאוד לסדנת המשך".

לדברי ראש מחלקת הנוער בעירייה יוסף בן יצחק, נושא ההדרכה להורים הוא אחד הדברים החשובים ביותר על סדר יומו: "אני ניפגש עם הרבה הורים ע"מ לטפל בשורש הבעיה של הנוער באמצעות הדרכה להורים ולמלמדים. בין הפעילויות שאנו עושים בטיפול בנוער עצמו, ישנו גם החלק של ההדרכה להורים, כמו הדרכות פרטניות, הרצאות מומחים ופרויקטים כגון שבת ערכים בסבסוד העירייה. חשוב שהציבור יגיע ללמוד ולהבין, שקצת מאמץ בשלב מוקדם יכול לחסוך הרבה דמעות בהמשך".

השארת תגובה