מצעד הנחקרים: השר זאב אלקין ועורך Ynet לשעבר העידו במשטרה

פוליטיקאים ועיתונאים ממשיכים להגיע אל משרדי להב 433 בכדי למסור את עדותם על פרשת השיחות בין נתניהו למוזס. היום התייצבו השר להגנת הסביבה זאב אלקין ועורך Ynet לשעבר ערן טיפנברון למסור את עדותם

להב 433. צילום: משטרת ישראל
להב 433. צילום: משטרת ישראל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במסגרת חקירת השיחות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס הגיעו הבוקר (חמישי) השר להגנת הסביבה זאב אלקין ועורך Ynet לשעבר ערן טיפנברון למסור את עדותם במשטרה.

במסגרת החקירה, שזכתה לכינוי תיק 2000, נבדק החשד כי מוזס הציע לנתניהו לדווח על מעשיו בכלי התקשורת שבבעלותו באור חיובי, בתמורה לכך ידאג נתניהו להעביר את חוק 'ישראל היום'. הסיבה לזימונו של אלקין, היא העובדה ששימש בתקופת השיחות בין מוזס לנתניהו כיו"ר הקואליציה ובמשטרה מעוניינים לשמוע האם נתניהו הביע תמיכה מסוימת בחוק 'ישראל היום'.

טיפנברון, ששמו מוזכר בתמלילי השיחות בין נתניהו למוזס, נפגש שלשום עם יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ניר חפץ. טיפנברון סירב להגיב לפניית "העין השביעית", שפרסם את תמונות הפגישה, ואילו חפץ, עורך לשעבר בידיעות, מסר בתגובה כי "טיפנברון ואני חברים ואנו נוהגים להיפגש בבתי קפה בתל אביב כעניין שבשגרה".

אתמול העידו במשטרה העיתונאי אבי רצון, ששמו עלה כאפשרות של מינוי בעיתון מצד נתניהו, ושלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת. מוקדם יותר השבוע העידו עמוס רגב, עורך ישראל היום, רון ירון, עורך ידיעות אחרונות ויריב לוין. מוזס עצמו נחקר בפרשה עד כה חמש פעמים ואילו נתניהו, שנחקר בנושא לפחות פעם אחת, צפוי להיחקר בקרוב שוב.

 

 

השארת תגובה