דרישה: להכיר במעורבות אבו מאזן ברצח הספורטאים

42 שנה חלפו מאז רצח הספורטאים הישראלים במינכן, שזעזע את העולם ■ פרסומים שונים קשרו את אבו-מאזן כמי שמימן את המבצע והיה שותף לסוד ■ ב'סטודנטים למען ישראל' דורשים כעת ממשרד הביטחון להכיר רשמית באבו-מאזן כמי שהיה מעורב ברצח ובטרור

בניין המשלחת הישראלית, החדר שבו הוחזקו בני הערובה הוא מצד שמאל של הכניסה מתחת למרפסת. צילום ויקיפדיה
בניין המשלחת הישראלית, החדר שבו הוחזקו בני הערובה הוא מצד שמאל של הכניסה מתחת למרפסת. צילום ויקיפדיה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

תנועת 'סטודנטים למען ישראל' פנתה למשרד הביטחון, ודרשה ממנו לקבל הכרה רשמית במעורבותו של אבו מאזן בטבח אחד-עשר הספורטאים באולימפיאדת מינכן.

טבח הספורטאים, התרחש ב-5–6 בספטמבר 1972, במהלך האולימפיאדה העשרים שהתקיימה במינכן בגרמניה המערבית, ואשר בו נרצחו על ידי מחבלים פלסטינים מארגון "ספטמבר השחור", אחד-עשר ספורטאים, מאמנים ושופטים, שנמנו על חברי המשלחת האולימפית הישראלית. שניים מהחללים נרצחו בתוך מגוריהם, בכפר האולימפי תוך כדי השתלטות המחבלים על חברי המשלחת, ותשעת האחרים, שהוחזקו כבני ערובה במשך כ-19 שעות, נרצחו במהלך ניסיון חילוץ כושל של כוחות משטרת בוואריה בשדה תעופה סמוך לעיר, שבו נהרגו גם שוטר גרמני אחד וחמישה מתוך שמונת המחבלים.

הטבח נחשב עד היום, 42 שנה אחרי האירוע, לאחת מפעולות הטרור הידועות ביותר, עקב נסיבות התרחשותו במהלך אירוע ספורט חשוב, שהביאו אותו לפרסום עולמי.

כעת, מבקשת התנועה לסגור את הפינה הזו, אחת ולתמיד.

האתר 'בשבע' שמדווח על כך, מצטט את יו"ר התנועה אליהו ניסים המסביר את נחיצות המהלך הדרמטי:

"לאחר הטבח הנורא, נשבעה ממשלת ישראל בראשות גולדה מאיר לבוא חשבון עם כל המעורבים בו וביצעה שורה של פעולות מבורכות, לעשיית דין צדק עם המחבלים שהיו מעורבים בביצועו ובתכנונו ואף השקיעה בכך משאבים רבים. למרות זאת, מסיבות שאנו מחשיבים כפוליטיות ולא ענייניות, דווקא הגורם שהיה אחראי למימון הטבח, הלא הוא אבו מאזן, עדיין לא הוכר באופן רשמי ע"י מדינת ישראל כאחד המעורבים בהוצאת הטבח לפועל".

"במהלך החודשים האחרונים, ריכזנו עדויות וממצאים המוכיחים מעבר לכל ספק, את מעורבותו של אבו מאזן בטבח הנורא באולימפיאדה. כידוע, הפיגוע בוצע על ידי ארגון "ספטמבר השחור" שהוקם ביוזמת ערפאת כארגון משנה של הפת"ח בו שימש אבו מאזן כאחראי על תחום הכספים. למעשה, מעורבותו של אבו מאזן בפיגוע הטרור ידועה היטב לציבור וגם למשפחות הקרבנות. כבר לפני שנים סיפרה אילנה רומנו, אלמנתו של יוסף רומנו הי"ד, שהיה בין ה-11 שנטבחו במינכן, בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי יש בידיה קלטת שבה מודה אבו-מאזן במעורבותו ברצח הספורטאים. "הוא היה שר האוצר של הרצח", אמרה אז רומנו, "ידוע לנו אחרי מעקב רב שנים שאבו-מאזן היה שר האוצר ברצח מינכן והיה זה שהביא את הכסף מסעודיה למימון הפעולה".

אגב, גם מחמוד דאוד ע'ודה ("אבו דאוד"), ראש ארגון "ספטמבר השחור" ומתכנן פעולת הטרור, טוען בספרו האוטוביוגרפי‏ "פלסטין: מירושלים למינכן", אותו פרסם בשנת שמחמוד עבאס (אבו מאזן), היה בין המעטים ששותפו בסוד העניין והוא גם זה שדאג למימון הפעולה‏. "לאחר חתימת הסכם אוסלו בשנת 93', הלך אבו מאזן לגן הוורדים של הבית הלבן, כדי להצטלם עם ערפאת, הנשיא קלינטון, יצחק רבין ושמעון פרס. האם אתם חושבים שזה היה מתאפשר אם הישראלים היו יודעים שאבו מאזן דאג למימון המבצע? מסופקני". כותב רב המחבלים.

אבו דאוד עצמו, הודה לראשונה בספרו, כי היה שותף לטבח במינכן וגולל את חלקו בפרשה. כמה שנים לאחר מכן, כאשר פורסם הסרט 'מינכן', התראיין על כך אך סירב להתנצל על חלקו באירוע. ואילו אבו מאזן מצידו טען, שלא ידע למה עתיד לשמש הכסף.‏

"אם למשרד הביטחון יש אי אלו ספקות בנוגע למעורבותו של אבו מאזן בטבח הספורטאים", אומרים ב'סטודנטים למען ישראל', "אנחנו מזמינים אותו להיעזר בנו ולקבל את החומרים. גם אם היו ספקות כאלה בעבר, הרי שהם הוסרו במשך השנים, כשפרטים נוספים על הטבח והמעורבים בו החלו להצטבר עד לכדי תמונה מאוד ברורה. כעת אנו רק דורשים הכרה רשמית במה שידוע וברור לכל".

בפנייתם למשרד הביטחון ציינו אנשי התנועה, כי "במברק תנחומים שפורסם בעיתון הרשמי של אש"ף בחודש יולי 2010, אבו מאזן התייחס למותו של אבו דאוד, מתכנן טבח הספורטאים, שמת ב-3 ביולי 2010 בבית חולים בדמשק מאי ספיקת כליות, במלים: 'כמה נפלא הוא בתור אח, חבר לדרך, כלוחם קשוח ועיקש", ותיאר אותו כ"אחד המנהיגים הבולטים של תנועת פת"ח". ואכן, אבו מאזן ומוחמד דאוד היו שותפים לדרך, לדרך הטרור ורצח יהודים וביחד הוציאו לפועל בין השאר גם את טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן".

"ארבעים ושתיים שנים לאחר טבח הספורטאים חלפו ועברו, אך אנו סבורים כי אף פעם לא מאוחר לעשיית דין צדק. העובדות מספרות כי גם כיום אבו מאזן מסית לטרור ומממן טרור דרך קבע, בין השאר באמצעות הזרמת משכורות ומענקים למחבלים הרוצחים הכלואים בישראל. לצערנו ממשלת ישראל מאפשרת לו לחבוש בכל יום כובע אחר, כרצונו- ברגע אחד את כובע הטרוריסט וברגע אחר את כובע המתון. הגיע הזמן שנסתכל למציאות בעיניים ונזכור שלא רק שאבו מאזן כיום עוסק במימון טרור ובקידום הטרור, זה למעשה מה שהוא עשה בארבעים וחמש השנים האחרונות. אנו מקווים ומצפים שפנייתנו תיענה בחיוב, אך אם לא ייעשה כן נבחן אפשרות גם לעתור לבג"ץ ולהציג את הממצאים המוכיחים את מעורבותו של אבו מאזן בטבח הספורטאים באולימפיאדה בבית המשפט", אומר נסים.

תגובה אחת
  1. מדוע כל כך רחוק? הרי מאז הוא מימן ומממן רצח מאות ישראלים!

השארת תגובה