אבו מאזן מבהיר: "מצפים מטראמפ לאמץ את החלטה 2334 של מועה"ב"

"אנו מקווים שלא תעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים, גם משום שירושלים מצידה של ישראל אמורה להיות מאוחדת וגם משום שמדובר במהלך שאינו חוקי", אמר אבו מאזן בישיבת הממשלה הפלסטינית

אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר במהלך ישיבת הממשלה הפלסטינית, כי הרשות מצפה מנשיאה הנבחר של ארה"ב להיות הוגן כלפיה "ולנהוג כפי שמצופה ממדינה כמו ארה"ב".

במהלך דבריו התייחס לכוונת ארה"ב להעביר את השגרירות לירושלים והזהיר, כי העברת השגרירות האמריקנית לירושלים תסכל כל אפשרות עתידית להתקדמות מדינית שכן מדובר בצעד שנועד להכעיס את הפלסטינים והדבר יפר את השלווה באזור".

הוא פנה לנשיא הנבחר טראמפ ואמר, "אנו מקווים שלא תעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים, גם משום שירושלים מצידה של ישראל אמורה להיות מאוחדת וגם משום שמדובר במהלך שאינו חוקי.

"אנו מקווים שהוא יעצור את העברת השגרירות ויקדם מו"מ על יסוד החלטות המוסדות הבינלאומית והחלטה 2334 של מועצת הביטחון, החלטות ועידת פריז, ולאחר שהכל יסתיים כל צד ידע מהם הגבולות שלו".

הוא הוסיף, "אנחנו מכירים בגבולות שלנו על בסיס 1967 ובכללם ירושלים המזרחית כבירת מדינת פלסטין עד אז, העברת השגרירות אינה אלא התגרות בעם הפלסטיני ועלולה לפגוע באמון הצדדים".

השארת תגובה