נחשף: עו"ד ושוטר פלסטיני הציעו שוחד למאבטחים במחסומים בתמורה לאישורי עבודה

המשטרה חשפה וסיכלה נסיון לשחד מאבטח במעבר עוטף ירושלים תמורת סיועו במתן אישורי שהייה ועבודה לפלסטינים.בין העצורים עורך דין ושוטר פלסטיני

חיילים במחסום (אילוסטרציה)  צילום: חטיבת דובר המשטרה
חיילים במחסום (אילוסטרציה) צילום: חטיבת דובר המשטרה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חקירה סמויה שניהלה המשטרה מזה מספר שבועות הגיעה לסיומה אתמול עם מעצרם של 3 חשודים מרכזיים , תושבי שטחים, שהובאו לחקירה ביחידת עוטף ירושלים בגין קשירת קשר לביצוע פשע וקבלת דבר במרמה.

החקירה החלה בעקבות ערנותו ודיווחו למשטרה של מאבטח באחד ממעברי עוטף ירושלים לפיו פנה אליו עורך דין פלסטיני והציע לו כי תמורת תשלום יחבור לקבלנים שעוברים במעבר כדין ויבקש מהם לקדם מתן אישורי שהייה ואישורי עבודה לפסטינים אשר יוצגו כעובדים מטעמם. עבור כל אישור שכזה הוצע למאבטח סכום של 2,000 שח.

בשל מורכבות החקירה הוחלט כי תנוהל ע"י צוות חקירה משותף (צח"מ) שכלל חוקרי הונאה וחוקרי יחידת העוטף.

עם התקדמות החקירה המורכבת ואיסוף מכלול הראיות עברה החקירה למישור הגלוי ונעצרו 3 חשודים תושבי שטחים בהם עורך דין ושוטר פלסטיני.

מהמשטרה נמסר: "פעילות המשטרה בעוטף ירושלים מהווה מעטפת בטחונית חשובה המסכלת לא אחת פעילות פלילית וטרור ונסיונות גורמים שונים להיכנס לשטחה של ירושלים והארץ שלא כדין.

"משטרת ישראל תמשיך במאבק עיקש כנגד התשתית המאפשרת הגעה ושהות של שב"חים בתחומי מדינת ישראל ותדאג למיצוי מלוא חומרת הדין עם הגורמים המנסים לפעול להכנסתם לתחומי ישראל במירמה".

השארת תגובה