לאחר מרדף רגלי נועז ומסכן חיים: נתפסה חוליית גנבי רכב מטייבה

מתנדב משטרתי זיהה חוליית גנבי רכב והזעיק את השוטרים שפתחו במרדף מסכן חיים אחרי רכב הגנבים, במהלך המרדף נגחו הגנבים בניידת המשטרתית ונמלטו רגלית מהמקום, הצטרפות של שוטרים רכובים על אופנעים הביאה ללכידתם

הרכב הגנוב
הרכב הגנוב
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

גנבי הרכב זוהו,נגחו בניידת, נמלטו ונתפסו: אמש התקשר מתנדב של המשטרה למוקד המשטרתי ודיווח כי הוא מבחין ב-3 חשודים שהעלו את חשדו. מיד הגיעו למקום ניידות משטרה והמתנדב סיפר כי הוא ובנו הבחינו בחשודים כשהם מחנים 2 כלי רכב בחנייה ונוסעים מהמקום ברכב אחר, כל זאת כשכובעי גרב לראשם וכפפות לידיהם.

השוטרים שהגיעו למקום התקרבו ל-2 כלי הרכב שהחשודים החנו במקום והבחינו כי הדשבורד שלהם מפורק וחלון אחד הרכבים מנופץ. או אז, הבחינו השוטרים בחשודים אשר חזרו למקום ונכנסו לרכבים הגנובים.

החשודים ראו את השוטרים מתקרבים אליהם ומיהרו להימלט עם רכבם ובדרך אף ניגחו את הניידת וגרמו לה לנזק. לאחר שהחשודים הבינו כי לא יוכלו להימלט באמצעות הרכב, יצאו מתוכו והחלו במנוסה מהמקום.

במרדף רגלי ומסוכן דלקו השוטרים אחר החשודים, במהלכו סיכנו החשודים את חיי הנהגים בכביש, אשר נאלצו לבלום את רכביהם בפתאומיות.

למרדף הצטרף מתנדב נוסף, מיחידת האופניים. המתנדב הבחין באחד החשודים כשהוא מסתתר בחצר בניין. שוטר חבר אליו ועצר מיד את החשוד. בהמשך ולאחר מרדף נועז של השוטרים והמתנדבים, בוצעו מעצרים של 2 החשודים הנוספים שנמלטו.

מבדיקה ראשונית עלה כי לרכב בו נסעו החשודים הוצמדה לוחית זיהוי מזוייפת. עוד התברר, כי כלי הרכבים שהחשודים החנו בחנייה, הם רכבים גנובים, של תושבי גבעת שמואל ות"א.

בחיפוש ברכבם של החשודים גילו השוטרים רכוש רב; מחשבי רכב, לוחות שעונים, לוחיות זיהוי, מקדחה חשמלית, מגזרי תיל, מכשיר קידוד והאזנה, כלי עבודה וכפפות מצמר.

3 החשודים (בשנות ה-30 לחייהם, תושבי טייבה) נעצרו כאמור והובאו לתחנת המשטרה לחקירה. הבוקר יובאו השלושה לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בת"א.

מהמשטרה נמסר, "עירנות המתנדב ופעילות נועזת ומהירה של השוטרים, על אף הסיכון הרב לחייהם, הביאה למעצר חשודים אשר במעשיהם הסבו נזק רב וגדול לאזרחי המדינה. הרכוש והציוד הרב שנתפס ברכבם מעיד על מעשיהם בערב בו נעצרו ואף הרבה קודם לכן. משטרת ישראל תמשיך בפעילותה זו לצמצום ומיגור תופעת הפשיעה בעבירות בכלי רכב".

השארת תגובה