אחרי מצוד ממושך: נתפס המחבל שרצח 39 בני אדם בטורקיה

17 יום לאחר פיגוע הירי באיסטנבול, במהלכו נרצחו 39 בני אדם ועשרות נוספים נפצעו, עצרו כוחות הביטחון הטורקיים את המחבל בבית חברו באיסטנבול

המחבל לאחר מעצרו
המחבל לאחר מעצרו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עבדולגדיר משריפוב,המחבל החשוד בביצוע פיגוע הירי בליל השנה האזרחית באיסטנבול, במהלכו נרצחו 39 בני אדם ונפצעו עשרות, אותר ונעצר הלילה (שלישי) בפרבריה הדרום-מערביים של איסטנבול, לאחר מצוד שנמשך 17 יום.

משריפוב, אזרח אוזביקסטן, נעצר בבית חברו שמוצאו בקירגיזסטן בביתו שבשכונת אסניורט בעיר. לפי דיווח בעיתון הטורקי "הורייט", המחבל הגיע לבית חברו כבר לפני ארבעה או חמישה ימים, ואז גם עלתה המשטרה על עקבותיו, אך בשל רצון לאסוף מידע נוסף עיכבה המשטרה את הפשיטה על הבית.

במהלך הפשיטה אמש עצרו הכוחות, משטרה מקומית בליווי סוכני ביון, את החבר המארח ושלוש נשים נוספות שהיו בדירה. בנו בן ה-4 של המחבל נלקח אף הוא והעובר לידי רשויות הרווחה במדינה.

סגן ראש הממשלה נעמאן קורטולמוש מסר: "אני מברך את המשטרה, שתפסה את האחראי לטבח אורטקוי. המלחמה שלנו נגד הטרור ונגד הכוחות שעומדים מאחוריו תמשיך עד הסוף". שר החוץ הטורקי, מבלוט צ'בושואלו, בירך ברשתות החברתיות את שר הפנים סולימאן סוילו, המשטרה ואת סוכנות הביון הטורקי "שתפסו את היורה מ'ריינה'".

כזכור, בפיגוע שבוצע בליל השנה האזרחית באולם באיסטנבול, רצח המחבל 39 בני אדם, בהם גם אזרחית ישראלית, ליאן נאסר מטירה. מלבד ההרוגים נפצעו 69 בני אדם בדרגות פציעה שונות, בניהן אזרחית ישראלית, חברתה של ליאן. יומיים לאחר הפיגוע קיבל ארגון דאע"ש אחריות לפיגוע, ודיווחים שונים העלו כי המחבל לחם והתאמן עם דאע"ש בסוריה.

 

 

השארת תגובה