איש מירון ואביהם של חבר הכנסת והעיתונאי: הרב מנשה אייכלר ז"ל

ברוך דיין האמת: הרב מנשה אייכלר ז"ל, מאנשי ירושלים-מירון, הלך לבית עולמו והוא בן 88. קורות חייו של אייכלר רצופים הרפתקאות וחסד, כשלצד היותו פעיל בלח"י דאג לנערי ירושלים בתקופה הקשה של מלמת השחרור. מבניו חבר הכנסת ישראל אייכלר והעיתונאי יעקב אייכלר

הרב מנשה אייכלר ז"ל
הרב מנשה אייכלר ז"ל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ברוך דיין האמת: הרב מנשה אייכלר ז"ל הלך הבוקר (שני) לבית עולמו והוא בן 88. אייכלר ז"ל, יליד ירושלים, היה מקפיד לנסוע אחת לשבוע לקבר רשב"י במירון ולהתפלל על קברי צדיקים באזור הגליל.

המנוח ז"ל נולד בחודש בכסלו תרפ"ט (1929) ב"בתי הונגרן" בשכונת מאה שערים בירושלים לאביו הרב אהרון ז"ל, דור רביעי בירושלים. בצעירתו למד בישיבת "חתם סופר" בעיר והתמסר כל כולו ללימוד התורה. במקביל, הצטרף למחתרת לח"י שלחמה נגד הבריטים, והיה אחראי לכך שכ-20 מחבריו הצטרפו גם הם לאנשי המחתרת. הקבוצה בראשה עמד זכתה לכינוי "הפלוגה הדתית".

לצורך פעילותו בלח"י ביקש את אישורו של האדמו"ר מבעלזא זצ"ל בנושאים שונים, בין היתר קיבל את ברכתו לתקיפה שביצע הלח"י על עין כרם, תקיפה שהחלה בערב שבת, אך נמשכה לתוך השבת. בגמר המבצע חזרו מנשה ויתר חיילי הפלוגה הדתית ברגל, מאחר שלדבריהם הרבי אישר לחלל שבת רק לצורך הלחימה, אך לא לשוב לבתיהם ברכבים.

במקביל לפעילותו בלח"י, הקים יחד עם אחיו את ארגון "המתמידים" לתמיכה בבני נוער. בנוסף, היה יוצא לסייע למשפחות נזקקות רבות בעיר.

לאחר תום מלחמת השחרור המשיך ר' מנשה ז"ל להתגורר במאה שערים, שם נשא לרעייתו והקים משפחה ברוכת ילדים, כשבין בניו חבר הכנסת ישראל אייכלר והעיתונאי יעקב אייכלר.

לאורך שנים התנדב הרב מנשה אייכלר ז"ל לרבנות הצבאית והיה אחראי על מלאכת זיהוי החללים והבאתם לקבר ישראל. מלבד זאת, הקים חברה קדישא, אותה ניהל במשך שנים ארוכות, והקדיש את חייו לשימור המוקמות הקדושים בישראל, בירושלים ובצפון. כאמור, נודע בכינוי "איש מירון", בשל כך שהיה נוסע רבות לקבר רשב"י במירון, ובמשך תקופה ארוכה נסע בתדירות של אחת לשבוע.

תהא נשמתו צרור בצרור החיים

השארת תגובה