מסמתן, ח"כ גטאס בדרך להדחה; חופש הצבעה ב'מחנה הציוני'

חבר הכנסת באסל גטאס צפוי להיות המודח הראשון באמצעות חוק ההדחה, כך מסתמן לאור תמיכת 'יש עתיד' ולאור העובדה כי במחנה הציוני יעניקו חופש הצבעה לחברי הכנסת של הסיעה. מוקדם יותר פנה גטאס לח"כים וביקש שלא ידיחו אותו

ח"כ באסל גטאס (דוברות בל"ד)
ח"כ באסל גטאס (דוברות בל"ד)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת באסל גטאס, מי שהוגש נגדו כתב אישום על הברחת פלאפונים למחבלים, יודח? תלוי בחברי הכנסת של 'המחנה הציוני'. בסיעה, שהתנגדו תחילה להפעיל את חוק ההדחה, שוקלים כעת להעניק חופש בחירה לחברי הכנסת של המפלגה בהצבעות במליאה ובוועדת הכנסת, כך שהמשמעות היא שחבר הכנסת גטאס יודח בקרוב מתפקידו.

חוק ההדחה מחייב את חתימתם של 70 חברי כנסת, ואתם צפוי להשיג השר זאב אלקין עם חתימתם של חברי הכנסת מטעם 'יש עתיד'. לאחר השגת הרוב הנדרש יוגשו החתימות לוועדת הכנסת, שם דרוש רוב של שני שליש מחברי הוועדה. נציגי 'המחנה הציוני' בוועדה, חבר הכנסת איילת נחמיאס ורבין וחבר הכנסת יואל חסון, צפויים, לאור חופש ההצבעה בנושא, להצביע בעד ההדחה.

לאחר אישור ההדחה בוועדה תעלה ההצעה למליאת הכנסת, שם יידרש רוב של 90 חברי כנסת תומכים, ועם תמיכת חברי הכנסת של יש עתיד והמחנ"צ נראה כי הדחתו של גטאס בלתי נמנעת.

חסון כבר הספיק להודיע הבוקר כי ינצל את חופש ההצבעה ויתמוך בהדחת הח"כ הסורר. "‏ראטס צריך היה להתפטר מהכנסת מזמן. עכשיו הוא מנסה להגיע לכתב אישום מופחת בתמורה להתפטרותו,לא יהיה. אתמוך בהצעה להדיח את ראטס בדיון בוועדת הכנסת", כתב הבוקר חבר הכנסת.

מוקדם יותר שלח גטאס מכתב לחברי הכנסת וביקש שלא ידיחו אותו, "אני עדין נציג ציבור וחבר כנסת מכהן ואמשיך לייצג ולשרת את הציבור שבחר בי, אני לא מבקש מאף אחד להסכים או אפילו להבין את נסיבות של מה שעשיתי, אבל בהחלט מצפה שתתמכו בזכותי הבסיסית ליחס שיווינו והוגן, ולהתנגד לכל הצעדים המפלים שנעשו בידי היועמ"ש נגדי רק בגלל היותי ערבי", כתב חבר הכנסת מהרשימה המשותפת לחבריו. הוא הוסיף, "אני מצפה מכל ח"כ הוגן ומכל מי שהתנגד לחוק עצמו להתמיד בהתנגדותו ולא לתת יד לשימוש בחוק דרקוני שמהווה ללא הקשר הספציפי של כרסום מסוכן ביותר במשטר הדמוקרטי".

עוד כתב גטאס,  "ההדלפות המגמתיות והשקריות של המשטרה לכלי התקשורת נמשכו ותוך שעות בודדות נעשה לי לינץ' תקשורתי ובית דין שדה הציג אותי כטרוריסט או כמסייע לטרור, כמי שהעביר מסרים מוצפנים והוראות לפיגועים וציוד תקשורת ל'ארגוני טרור', וכמובן נחרץ דיני והפכתי ל'אויב האומה' עוד לפני שאפילו הוזמנתי לחקירה. השקרים וההסתה הגיעו לשיאים בלתי נתפסים כשנטען ש'ירדתי למחתרת' ושאני מתחמק מחקירה בזמן שהיה אפשר להשיג אותי בקלות".

כמו כן שלח חבר הכנסת הודעת ס.מ.ס ללפיד וביקש ממנו לא לחתום על חוק ההדחה. חבר הכנסת השיב לגטאס: "באסל, אני מציע שבמקום זה תעשה טובה לעצמך, למפלגתך, לכנסת ישראל ולדמוקרטיה הישראלית ותתפטר לאלתר מהכנסת. אם לא תעשה זאת, נחתום על חוק ההדחה".

 

 

השארת תגובה