גליק חושף: שוקן ניסה לשכנע אותי לתמוך בחוקים שיסייעו ל'הארץ'

בעיתון 'הארץ' חושפים בימים האחרונים עוד ועוד מפרשת השיחות בין מו"ל 'ידיעות אחרונות' לראש הממשלה, אלא שמדברים שאמר אמש חבר הכנסת יהודה גליק, עולה כי גם מו"ל 'הארץ' ניסה להשפיע על ח"כים שיתמכו בחוקים שיסייעו לעיתונו

יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לא רק מוזס: פרשת השיחות בין נוני מוזס, מו"ל 'ידיעות אחרונות', וראש הממשלה בנימין נתניהו, סביב האפשרות שנתניהו יתמוך בחוק ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד, ממשיכה להסעיר את עולם העיתונות, כשעיתונאי 'ידיעות' תוקפים את עיתונאי 'הארץ' שעמדו מאחורי חלק נכבד מהחשיפות בפרשה, ולדברי עיתונאי ידיעות: "עיתונאי הארץ ששים להיכנס בהם והם עושים את זה עם קצף על השפתיים".

אלא שמדברים שאמר אתמול חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) עולה כי מו"ל 'הארץ' לא משך את  ידו מבחישה בקדרה הפוליטית."כל התקשורת בנויה מתן וקח, בדרך כלל ביום יום פוגשים כתבים שמוכנים לכתוב עליך בעד סיפור שתתן להם", אמר גליק. לדבריו, "אני סומך על הציבור ואף אחד לא קורא את העיתון כמו ספר תנ"ך. כל מה שאני יודע על הפרשה זה מתוך מה שכתבו בתקשורת האינטרסנטית. כשנכנסתי לכנסת פגש אותי המו"ל שוקן יחד עם היחצ"ן שלהם והוא ניסה לשכנע אותי לתמוך בכמה חוקים שיכולים לסייע בידו בתחום הפרסום. המו"לים הם בעלי עסקים ויש לבעלי העסקים יח"צנים ולוביסטים שמסתובבים בכנסת".

עיתונאי ידיעות ששו על הדברים, כך למשל העיתונאי עמיחי אתאלי שהביא את הדברים וכתב, "בום טראח. לעולם לא אסלח לך 2017 על שגזלת ממני את כל התמימות הברנז'אית". חברו לעיתון, העיתונאי רז שכניק, הגיב: "גליק מאשר את דברי, שוקן לוחץ על ח״כים בעניין הצעות חוק שפוגעות ב״הארץ״. היזהרו מן הצבועים".

למרות הדברים, יש לציין כי מעשיו של שוקן נעשו במסגרת החוק ואינם מתקרבים לעוצמת המעשים הפליליים של מוזס, כפי שעולה מההקלטות. יש הבדל בין הצעת שוחד מפורשת בתמורה לתמיכה בחוק, לבין בקשה סיוע ופעילות לובינג חוקית. עם זאת, הבוקרת שמוטחת בשוקן היא בעקבות כך, שלחבר הכנסת ברור, מאופי תפקידו של שוקן, כי תמיכה בחוק שעשוי להועיל ל'הארץ' עלול להוביל לתמיכה אוהדת בעיתונו, כפי שאמר גליק עצמו, "לא אמרנו את זה, בתמורה תדאג לי ל-8 כתבות, אך ההנחה היא כי ברור שהוא יפנק אותך".

תגובה אחת
  1. יום יום שופכים את דמו של ראש הממשלה. ועכשיו אנחנו מבינים ש״הכל עסקים״!!! כלום לא נכון והכל אינטרסים. כל מה שכתבו על נתניהו. היה שקר. מוזס הנוכל משחק עם הקוראים איך שמשתלם לו. אם יכל להרוויח יותר – אז היה הופך לאוהד של נתניהו. חייבים להחרים את העיתון. אני ביטלתי את המנוי שלי.

השארת תגובה