נתניהו במסר תקיף לפני ועידת פריז: "הונאה פלסטינית בחסות צרפתית"

שלושה ימים לפני ועידת פריז וראש הממשלה שולח מסר תקופני, לפיו "מדובר בוועידה שהיא הונאה, הונאה פלסטינית בחסות צרפתית". בנוסף תקף נתניהו במרומז את אובמה, "ניסיון אחרון לאחוז בעבר לפני שהעתיד ייכנס"

בנימין נתניהו (חיים צח לע"מ)
בנימין נתניהו (חיים צח לע"מ)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שלושה ימים לפני ששרי חוץ מ-70 מדינות יתכנסו בפריז לדון בסכסוך הישראלי פלסטיני, תוקף ראש הממשלה בנימין נתניהו, "מדובר בוועידה שהיא הונאה, הונאה פלסטינית בחסות צרפתית, שמטרתה להוביל לאימוץ עמדות אנטי-ישראליות נוספות".

נתניהו אמר את הדברים בעת שנועד עם שר החוץ הנורבגי, בורגה ברנדה. עוד אמר נתניהו:  אנחנו מתמודדים כאן עם אתגר גדול של כוחות טרור שלא רק חותרים להשמיד את ישראל אלא מבקשים להשמיד כל סיכוי לשלום. ישנם מאמצים נוספים שהורסים את סיכויי השלום, ואחד מהם הוא ועידת פריז. מדובר בוועידה שהיא הונאה, הונאה פלסטינית בחסות צרפתית, שמטרתה להוביל לאימוץ עמדות אנטי-ישראליות נוספות. זה מסיג את השלום לאחור, וזה לא יחייב אותנו. מדובר בשריד מן העבר".

נתניהו גם שלח ביקורת מרומזת על אובמה, והוסיף כי "זה ניסיון אחרון לאחוז בעבר לפני שהעתיד ייכנס".

ברנדה אמר, "טוב להיות כאן שוב. ואני מבקש גם להביע את תנחומינו הכנים על פיגוע הטרור שהתרחש ביום ראשון". על הוועידה בפריז הוסיף, "אני מצפה לדיונים בינינו. אנחנו נהיה שם, אבל נבטיח שתהיה תוצאה מאוזנת, וכולי ציפייה גם לדון בעתיד תהליך השלום יחד איתך".

בתוך כך, נשיא צרפת פרנסואה הולנד התייחס היום לקיומה וציין כי הוועידה לא נועדה להוות תחליף למשא ומתן ישיר בין ישראל לפלסטינים.

החשש בישראל כי נוסח שיוחלט בוועידה יובא לפני מועצת הביטחון, בדיון שיתקיים בנושא המזרח התיכון, שלושה ימים לפני עזיבתו של אובמה באופן סופי בישראל. אומנם בארה"ב ניסו להרגיע את הרוחות הסוערות וטענו כי ארצות הברית תטיל וטו על כל הצעה נגד ישראל, אך בירושלים חוששים כי בפריז ינסחו הצעה מרוככת, שארה"ב לא תטיל עליה וטו.

כעת נראה כי האמריקנים כנים בטענתם וכי הם עובדים על ריכוך הודעת הסיכום של הוועידה. בין היתר נמחקה הקריאה לשני הצדדים "להתכחש לגורמים הרשמיים מצדם שמתנגדים לפיתרון שתי המדינות". בנוסף, הנציגים האמריקנים דורשים למחוק את אישור חברי הוועדה להחלטה 2334 של מועצת הביטחון, לפיה ההתנחלות לא חוקיות וקובעכי המדינות "לא יכירו בכל שינוי שנעשה בשטח מאז 1967 כולל ירושלים".

דרישה נוספת, המציינת את כנות האמריקנים, דרישתם למחוק מהודעת הסיכום את הסעיף הדורש להגיש דו"ח תקופתי לאו"ם על יישום החלטה 2334 בשטח.

תגובה אחת
  1. ביבי השמפניה הורודה של היא מצרפת למה ללכלך. מה לא טעים 120 יורו לבקבוק. לך תעשן כמה סיגרים קובנים ותרגע. מילצין תעזור לנו תעביר לו משלוח. ביבי שוב נובח ומקשקש בזנב

השארת תגובה