הממשלה צפויה להחליט: שכרם של רבני ערים יעלה משמעותית

השר לשירותי דת דוד אזולאי הגיש הצעת מחליטים שתעלה בפני הקבינט הכלכלי-חברתי, לפיה שכרם של רבני ערים שנפגע במהלך השנים יטפס באלפי שקלים. ההצעה היא יישום של ההסכם הקואליציוני בין ש"ס לליכוד

השר דוד אזולאי (צילום: יעקב כהן)
השר דוד אזולאי (צילום: יעקב כהן)
>> בעל עסק? לחץ כאן לבניית אתר אינטרנט בחינם!

בקרוב: שכר רבני הערים יעלה משמעותית: הקבינט החברתי-כלכלי בראשותו של שר האוצר משה כחלון, צפוי לאשר בקרוב הצעת מחליטים שגיבש השר לשירותי דת דוד אזולאי מש"ס, לפיה שכר רבני הערים יעלה משמעותית. במידה וההצעה תאושר, שכר הרבנים יעלה רטרואקטיבית כבר מהחודש.

לפי ההצעה שכר של רב עיר בעלת 5,000 תושבים יעמוד על כ-22 אלף ש"ח בחודש, עלייה של כ-6 אלף ש"ח בשכר החודשי. שכר של רב עיר של כ-50 אלף תושבים יעמוד כ-29 אלף ש"ח בחודש ושכר רבני ערים המונים למעלה מ-250 אלף תושבים יטפס ב-4,000 שקלים ויעמוד על 33,958 ש"ח בחודש.

בהצעת המחליטים נכתב, כי "השכר הנהוג כיום לא משקף נאמנה את היקף המטלות, האחראיות והסמכות המסורות בידיו של רב עיר". בהצעה מפורטים הקשיים והאחריות בתפקודו של רב עיר, כמו כן נכתב, כי "יש לציין את הקושי הנוסף על רקע הגבלת אפשרותו של רב מקומי לעסוק בעיסוק נוסף".

במקביל להעלאת השכר, בקרוב תעלה הצעת חוק שתסמיך את מנכ"ל הרבנות הראשית יחד עם עוד שני גורמים מקצועיים על הדחת רב מכהן שאינו ממלא את תפקידו. על פי ההצעה, הגורמים המקצועיים יצטרכו לקבל את ההחלטה רק לאחר התייעצות עם הרב הראשי המכהן באותה עת כנשיא מועצת הרבנות הראשית ובהתייעצות עם ראש הרשות המקומית.

העלאת השכר נקבעה בהסכם הקואליציוני בין ש"ס ליהדות התורה, לפיו, "הממשלה תקים צוות בין משרדי אשר יכלול, בין היתר, גם את נציגי הרבנים הראשיים ונציגי הרבנים בכדי לבחון ולתקן את מעמדם, תנאי שכרם וכן את בחירתם של רבני ההתיישבות, רבני שכונות ורבני ערים".

השארת תגובה