גורמים בצה"ל: "התנהגות המח"ט בעייתית"; עו"ד של אזריה: "מזכיר משטרים אפלים"

לאחר חשיפת קלטת השיחה בין צ'ארלי אזריה למח"ט כפיר, אל"מ גיא חזות, במהלכה הציע חזות לוותר על הגשת הערעור בתמורה להקלה בעונש, מגיבים גורמים בצה"ל כי התנהלותו של המח"ט בעייתית. עורכי דינו של החייל, מדובר ב"שיבוש הליכי משפט"

אלאור אזריה בבית הדין הבוקר (צילום: דור מימון)
אלאור אזריה בבית הדין הבוקר (צילום: דור מימון)
>> בעל עסק? לחץ כאן לבניית אתר אינטרנט בחינם!

פגישת מח"ט כפיר ואביו של החייל אלאור אזריה: בצה"ל מסרבים להגיב באופן רשמי לפגישת המח"ט עם צ'ארלי אזריה, במהלכה הציע כי עורכי דינו של החייל יוחלפו בתמורה להקלות מסוימות בעונש. עם זאת, גורמים משפטיים בצה"ל הגיבו כי "התנהלותו של הצח"ט לכל הפחות בעייתית".

"ייתכן שהמח"ט פעל באופן תמים לטובת אזריה, כי הוא עדיין המפקד שלו, אך היה עליו ליידע את סנגוריו. התנהלותו היא לכל הפחות בעייתית", כך אמרו הבוקר (חמישי) גורמים משפטיים בצה"ל לעיתונאי יואב זיתון מ-ynet.

בצבא סירבו עד כה להסביר אל"מ חזות דיבר בשם עצו או בשם הפרקליטות הצבאית, כפי שהציג את עצמו בצבא, "מייצג את הצבא", אלא שלדברי גורמים בצה"ל, "המח"ט לא נשלח או תודרך על ידי הפרקליטות או התביעה הצבאית".

בתוך כך, עורך דינו של החייל אלאור אזריה, עורך הדין אייל בסרגליק, התייחס בראיון לynet לחשיפה, ואמר כי הוא "מזועזע מתוכן השיחה, שמזכיר משטרים אפלים ומזכיר מאפיה. הדברים האלה הם פשוט דרמטיים, הם קרובים מאוד לשיבוש הליכי משפט – אם לא מהווים שימוש הליכי משפט, פגיעה בוודאי בזכות להליך הוגן לייצוג לפי בחירתו ולנסות לסכל ערעור".

עוד אמר כי "אם היינו במצב רגיל, שבו מפקד בא כמפקד לפקוד ומדבר איתו, אבל הוא מבר כאילו מטעם אותם גורמים ואתם יודעים, אנשים מאוד עסוקים שכבר תואם איתם, שחייבים להיפגש עוד הלילה, לנצל את המצוקה בצורה הכי צינית, לנצל את המצוקה של המשפחה כדי להוריד אותה מערעור, כי הם יודעים שערעור עלול להתקבל ולהרעיד את אמות הספים. בצבא חוששים שהערעור יתקבל".

כזכור, אמש נחשף בערוץ 2, כי בניגוד לטענת צה"ל נפגש מח"ט כפיר עם משפחתו של החייל והציע להם סוג של דיל, זאת אחרי שבצבא הבהירו שוב ושוב כי הם אינם מתערבים בהליך המשפטי של החייל.

השארת תגובה