לקראת כניסתו לתפקיד: טראמפ ערך מסיבת עיתונאים

לקראת כניסתו לתפקיד: נשיא ארה"ב הנכנס, דונלד טראמפ, ערך מסיבת עיתונאים ושם התייחס למגוון נושאים שעל הפרק. בין היתר התייחס לניהול עסקיו, מי ינהל אותם כשיכהן כנשיא? ומה יהיה התפקיד של בתו היהודית?

donald_trump_25218642186-32os3na2s6ydsd4lr2f40a
donald_trump_25218642186-32os3na2s6ydsd4lr2f40a
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

נשיא ארה"ב הנבחר, דונלד טראמפ, שייכנס לתפקיד בעוד פחות משבטעיים, ערך הערב (רביעי) לראשונה מסיבת עיתונאים מאז ניצחונו בבחירות לפני כחודשיים. הוא הגיע מלווה בביתו היהודית יעל (איוונקה) וחתנו ג'ארד קושנר.

טראמפ התייחס במסיבת העיתונאים ליחסיו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, על רקע הפרשה האחרונה בה האשימו את רוסיה בהתערבות בבחירות לטובת טראמפ. "נשיא רוסיה פוטין ומוסקבה הודיעו היום שמדובר בחדשות מזויפות. אני מכבד את זה. אני לא יודע אם אסתדר עם ולדימיר פוטין, אני מקווה שכן", אמר הנשיא הנכנס והוסיף כי נראה שפוטין מחבב אותו. "אם פוטין מחבב את דונלד טראמפ מבחינתי זה נכס, בגלל שיש לנו יחסים איומים עם רוסיה. פוטין מאמין שאהיה פחות קשוח מקלינטון? נו באמת", אמר.

"פוטין לא היה צריך לעשות את זה", אמר טראמפ על מתקפת הסייבר במחשבים בארה"ב, ובכך למעשה התייחס והכיר בפעם הראשונה, בהתערבות רוסיה בבחירות לטובתו. "רוסיה תקבל כבוד גדול הרבה יותר מארה"ב כשאני אהיה נשיא".

טראמפ התייחס למורשתו של הנשיא היוצא ברק אובמה ותוכנית הדגל שלו, תוכנית הבריאות "אובמה-קר". טראמפ שב והדגיש כי התוכנית היא "אסון גדול" וכי הוא מתכוון לבטל אותה. "אנחנו עושים לדמוקרטים שירות גדול", הבהיר. על יחסי החוץ של הממשל החדש אמר טראמפ כי "כל המדינות יקבלו הרבה יותר כבוד מבתקופת הממשל הקודם".

בנוגע לניהול עסקיו אמר דונלד טראמפ כי בניו, דון ואריק, ינהלו את החברה שלו כשיכהן כנשיא. "הם ינהלו אותה בצורה מקצועית ביותר ולא יתייעצו איתי", אמר טראמפ. הוא הדגיש כי החלטתו להעביר את סמכויותיו הניהוליות הן למרות שלדעתו הוא מסוגל לנהל את עסקיו ואת הממשל בו זמנית.

השארת תגובה