היום הערעור בעליון במשפט הולילנד

ערעורם של מורשעי הולילנד: הנאשמים טוענים כי השופט המחוזי דוד רוזן החמיר בגזר דינם יתר על המידה ■ פרקליטי אולמרט: "גזר הדין מתבסס על עד מדינה שנפטר באמצע העדות" ■ פרקליטי לופוליאנסקי: "הוא היה מאשר את הפרויקט גם ללא התרומות"

אורי לופוליאנסקי . צילום עמוד הפייסבוק למען ההתרמה
אורי לופוליאנסקי . צילום עמוד הפייסבוק למען ההתרמה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שהורשעו לפני מספר חודשים, היום יתחיל שלב הערעור במשפטם של מורשעי פרשת הולילנד בבית המשפט העליון בירושלים.

את הערעור הגישו שמונה מתוך עשרה נאשמים, בראשם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, זאת לצד חבר מועצת עיריית ירושלים אלי שמחיוף, איש העסקים החרדי מאיר רבין, אנשי העסקים דני דנקנר, אורי שטרית והלל צ'רני.

לטענת המערערים, השופט דוד רוזן שגזר עליהם עונשי מאסר כבדים, לא התחשב בכמה נסיבות. בנוסף, טוענים המורשעים, כי ההרשעה הגיעה על סמך עדות של עד המדינה בפרשה, שמואל דכנר, שלא הספיק לסיים את עדותו בפרשה ובעיצומה של החקירה הנגדית, הלך לעולמו.

ראש עיריית ירושלים לשעבר הרב אורי לופוליאנסקי יטען בנוסף, כי גם על פי פסק הדין, השוחד שנטל לא הלך לכיסו, אלא לעמותת 'יד שרה' בראשה עומד, ומשכך יש להתחשב בגזר דינו. בנוסף טוען פרקליטו של לופוליאנסקי, כי גם אם לא היו מגיעות התרומות ל'יד שרה', מרשו היה מאשר את פרויקט 'הולילנד' בכל מקרה וכי מעולם לא התנה את אישור המיזם בקבלת תרומות.
גם לנאשמים האחרים יש מספר טענות כנגד גזר דינם, ומשכך, צפוי בית המשפט העליון לדון בעניינם במהלך השבועות הקרובים.

השארת תגובה