מזכ"ל האו"ם: יש סימנים שאיראן העבירה נשק לחיזבאללה

מדו"ח שהנפיקה צרפת עולה, כי איראן הפרה את החלטת מועצת הביטחון ואת התחייבויותיה לאי הפצת נשק כאשר סייעה בדרכים שונות לחמש את אירגון חיזבאללה – מדובר במשלוח נשק שנתפס באוקיינוס ההודי ושיועד לסומליה או תימן ומשם בדרכים שונים אמור היה להגיע לידי חיזבאללה

האום
האום
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מזכ"ל האו"ם היוצא באן קי-מון מזהיר, כי בידיה הארגון אינדיקציות לכך שאיראן הפרה את אמברגו הנשק בכך שסיפקה לחזבאללה תחמושת.

לדברי מזכ"ל האו"ם, המקור לידיעה הינה במידע מודיעיני שסיפקה צרפת בדו"ח שהנפיקה ולפיו, משלוח נשק שנתפס בצפון האוקיינוס ההודי בחודש מרץ מאיראן יועד לסומליה או תימן ומשם בדרכים שונים לידי חיזבאללה.

הדו"ח יודע לספר כי "בנאום טלוויזיוני ששודר באל-מנאר לפני מספר שבועות ציין מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, כי תקציב הארגון, המשכורות שלו, ההוצאות, הנשק והטילים כולם הגיעו מהרפובליקה של איראן".

מזכ"ל האו"ם הביע את דאגתו מדברי נאסרללה ואמר כי הוא "חושש מאוד מההצהרה המרמזת שאיראן פעלה בניגוד להחלטת מועצת הביטחון ובניגוד להבטחותיה".

שגריר איראן לאו"ם, אמר בתגובה, כי "הצעדים שנלקחו על ידי איראן בניסיון להילחם בטרור ובקיצוניות אלימה במזרח התיכון, תאמו לאינטרסים הביטחוניים הלאומיים ולהתחייבויות בינלאומיות".

יצויין, כי המזכ"ל היוצא קיבל את הדו"ח שעות טרם פקיעת מועד כהונתו כמנכ"ל הארגון והעברת התפקיד לידיו של אנטוניו גוטיירס המנכ"ל הנכנס.

השארת תגובה