שקד בחברון: "אין תירוצים; צריך לבנות ולבנות"

שרת המשפטים איילת שקד סיירה בחברון במטרה לבחון סוגיות משפטיות הקשורות להתיישבות היהודית בעיר. במהלך סיורה בעיר הצהירה שקד: "המקום הזה שייך לנו בזכות היסטורית ובזכות משפטית"

מערת המכפלה בחברון
מערת המכפלה בחברון

שרת המשפטים, איילת שקד, סיירה הבוקר (שלישי) בחברון. שקד ביקרה בין היתר במערת המכפלה, ברובע חזקיה, באדמות היהודים בשוק הסיטונאי, שכונת אברהם אבינו, בבית רחל ולאה, בחפירות החדשות בעיר יהודית מתקופת בית שני ובשכונת תל רומידה.

הסיור נערך במטרה לבחון סוגיות משפטיות הקשורות להתיישבות היהודית בחברון, שאינן מקבלות מענה כבר זמן רב.

במהלך הסיור אמרה השרה שקד: "אני נמצאת כאן, דווקא בימים שבהם העולם בוחר לגנות את ישראל על הבנייה, אני בוחרת לבוא ולחזק את היישוב היהודי בחברון. לא ייתכן שהבניה בחברון תקועה כל כך הרבה שנים".

במערת המכפלה הוסיפה שרת המשפטים: "המקום הזה שייך לנו בזכות היסטורית ובזכות משפטית. אברהם אבינו התהלך כאן והתחיל לבנות אומה שתלמד את העולם מה הוא מוסר אמיתי. לאחר מכן דוד המלך בנה כאן את מלכותו. את מערת המכפלה קנה אברהם אבינו בשטר מכר כשר למהדרין כנראה הראשון בעולם. היהודים שחיים בחברון הם בני המקום שחזרו הביתה לאבותיהם ואמותיהם.

"אחת הבעיות המרכזיות היא שלאור הקפאת הבנייה היישוב היהודי מזדקן ויש חסך במגורים עבור זוגות צעירים. אסור להגיע למצב הזה. מהמקום הזה, אני רוצה לומר – החל מעוד עשרה ימים נגמרים התירוצים. צריך לבנות ולבנות. לפתח את ירושלים ואת יהודה ושומרון. כי זהו ביתנו. זוהי זכותינו".

השארת תגובה