המפכ"ל בזירה: "מתמקדים בטיפול בהסתה שמשתוללת"

מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך, הגיע בשעות הצהריים למקום הפיגוע בירושלים, לדברי המפכ"ל חקירת הפיגוע תחת צו איסור פרסום במטרה למנוע נזק לחקירה, "מחוז ירושלים מתוגבר משמעותית, רק השנה הוספנו למחוז 300 שוטרים"

המפכ"ל. צילום: ויקפדיה
המפכ"ל. צילום: ויקפדיה

מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך הגיע מוקדם יותר היום (ראשון) בצהריים לזירת הפיגוע בארמון הנציב, בירושלים.

בהתייחסו לפיגוע אמר המפכ"ל: "הפיגוע שהתרחש היום בירושלים התבצע ע"י תושב מזרח ירושלים אשר רשאי להסתובב ברכב ישראלי הנושא לוחית זיהוי צהובה בכל מקום ולהחליט ברגע כזה או אחר שהוא מבצע פיגוע, ללא כל התרעה מוקדמת. משטרת ישראל בהיערכות מוגברת בירושלים בכלל ובמזרח ירושלים בפרט, זאת על מנת לצמצם סיכוי לפיגועים ולהגיב מהר אליהם. במקרה הזה המחבל לא צריך יותר מאשר שתיים או שלוש שניות של הזדמנות, על מנת למצוא מטרה לפיגוע, וזה לצערנו מה שקרה פה היום".

חקירת הפיגוע מתנהלת ע"י המשטרה בשת"פ עם השב"כ תחת צו איסור פרסום. בהקשר זה אמר המפכ"ל: "בכל אירוע ביטחוני שבו צריך לראות מי מעורבים, מה המעגלים שלהם ולנסות לחשוף במה מדובר, מחובתנו לייצר חקירה תחת צו איסור פרסום, כדי למנוע נזק לחקירה. אני מניח שככל שיתבהרו הדברים נוכל לפרסם ולשחרר פרטים בהתאם".

בהתייחס לתגבור כוחות המשטרה בבירה אמר המפכ"ל: "מחוז ירושלים מתגובר מאז תחילת גל הטרור באופן משמעותי. בנוסף אנחנו בעיצומו של תהליך גיוס מואץ למשטרת מחוז ירושלים, כשהשנה גייסנו למעלה מ-300 שוטרים ושוטרות לירושלים, על מנת לצמצם את הצורך בתגבור חיצוני".

לגבי טיפול המשטרה בהסתה ובמסיתים, ציין המפכ"ל: "אנחנו לא מפסיקים לטפל בהסתה. ההסתה מופיעה כמעט בכל מקום ובעיקר במדיה הפלסטינית. אנחנו מתעסקים בזה יום יום ע״י הסרת תכנים וטיפול במסיתים. צריך לזכור שמדובר במאבק מתמשך ואנחנו נדרשים לו ועוד נדרש אליו בעתיד".

תגובה אחת
  1. סוף סוף יעלון אייזנקוט גולן רינגלר ויסמן והלר יועמדו לדין ויורדו לדרגת טוראי על בגידה במדינה ויפה שעה אחת קודם

השארת תגובה