חילוקי דעות בממשלה: "כמו שבבני ברק סגור בת"א פתוח"

חילוקי דעות בישיבת הממשלה הבוקר על נושא השבת. השר אופיר אקוניס צידד בעד פתיחת המרכולים, כשהמודל אותו הוא מציג, "סגירת כבישים בבני ברק, מול פתיחת מרכולים בשבת". חבר הכנסת אורי אריאל תקף

אופיר אקוניס
אופיר אקוניס
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חוק המרכולים: מפלגת 'הבית היהודי' מתייצבת הבוקר לצד הנציגים החרדים במאבק נגד פתיחת המרכולים בשבת בתל אביב. מנגד ב'ליכוד' מתנגדים לחלוטין לסגירת המרכולים.

דוגמה לכך ניתן לראות בדו שיח בין השרים אורי אריאל (הבית היהודי) ואופיר אקוניס בפתח ישיבת הממשלה. "יש סטוטס קוו שהישראלים לא נוסעים בני ברק ובשכונוות חרדיות בשבת, וכך גם צריכים לפעול המרכולים בשבת בתל אביב", אמר אקוניס. "סטטוס קוו צריך לחול על כולם, על אוכלסיה חרדית ואכלסיה חילונית, וכי כל אדם צריך שמור את השבת בדרכו". ה

אקוניס הדגיש שוב: "הסטטוס קוו בבני ברק הוא שמכניות לא נוסעות שם בשבת ואני מכבד את האוכלסיה החרדית, אני מקווה שהאוכלסיה החרדית תכבד גם האוכלסיה החילונית ותשמור על הסטטוס קוו בתל אביב, הוא נהוג כבר מאה שנה".

מנגד השר אריאל הגיב לדברי אקוניס: "נדון היום בענייני השבת, וכידוע, יותר מאשר שמרו ישראל על השבת, השבת שמרה על עליהם. צריך לכבד את ההסכמים הקואליציוניים צריך לכבד את השבת זה טוב לשני הצדדים".

"אם פותחים את ההסכם הקואליציוני יכולים להפתח לכל כיוון, ואז חבל על הזמן",המשיך אריאל. "מרכולים פתוחים הם לא חוקיים וודאי לא להרחיב ולתתת לזה חותמת ממשלתית. אקוניס יודע בדיוק מה זה סטטוס קוו, כמו ראש הממשלה ושאר השרים שיודעים מה זה לכבד את החוק".

כזכור, הבוקר תדון הממשלה בנושא חוק העזר העירוני של עיריית תל אביב, לפיו ניתן לפתוח מרכולים בשבת. הערכה היא שהממשלה תחליט שלא להחליט, מה שיאשר בפועל את חוק העזר.

השארת תגובה