במשטרה קבעו: הדתי שדקר את הערבי – פלילי

האירוע באשדוד, במהלכו דקר בעל חזות דתית אדם ערבי העובד כ'עלטזאכן' הוא אירוע פלילי, כך קובעת המשטרה הבוקר, לאחר שאמש דיווחה כי יתכן ומדובר בפיגוע יהודי על רקע לאומני

זירת אירוע (צילום: דוברות המשטרה)
זירת אירוע (צילום: דוברות המשטרה)

אמש (חמישי) דקר בעל חזות דתית תושב השטחים כבן 40 העובד כ'עלטזאכן' ופצע אותו באורח בינוני. תחילה דווח כי הדקירה ארעה על רקע לאומני, אלא שאם התקדמות החקירה דיווחה המשטרה כי יתכן ובכלל מדובר באירוע על רקע פלילי. הבוקר הודיעה המשטרה כי החשוד במעשה נעצר וכי הרקע הוא פלילי.

"כוחות משטרה רבים, גלויים וסמויים, עסקו מיום האתמול בפעילות נמרצת להגיע אל החשוד במעשה הדקירה שארעה ברחוב העצמאות באשדוד לקראת צהריי היום, בה נדקר באורח בינוני תושב שטחים בעל אישור שהייה. חקירה מקצועית שערכו גורמי המשטרה הביאה לגלות כי קיימת היכרות מוקדמת בין מי מהמעורבים. לאחר מעצרם של השניים, תושבי אשדוד בשנות ה-20 לחייהם, הם הועברו לחקירה בה קשרו עצמם לחשדות המיוחסים להם ובסיומה נכלאו. הבוקר, כאמור, יובאו השניים לבית המשפט בבקשה להאריך מעצרם", לשון הודעת המשטרה.

כזכור, אמש מסרה המשטרה כי "ממצאים ראשוניים בתחקור האירוע עולה כי הנדקר בן מיעוטים כבן 40 נדקר על ידי חשוד בעל חזות דתית ברחבת החניה ברחוב העצמאות באשדוד. מייד לאחר מכן נמלט החשוד מהמקום וכוחות משטרה רבים עורכים כעת סריקות אחריו.

"הנדקר טופל ופונה לבית החולים ברזילי במצב קל-בינוני על ידי גורמי רפואה. ככל שמתקדמת החקירה הראשונית מתחזק החשד בניגוד לדיווח הראשוני שמבוסס על דברי הקורבן, כי יתכן והאירוע הנו על רקע פלילי. חקירת המשטרה נמשכת בשני המישורים".

השארת תגובה