שיתוף פעולה מפתיע: נציג ש"ס ישמש כנציג 'דגל'

נציג תנועת ש"ס בעיר חדרה בועז ביטון נתבשר בימים האחרונים על מינויו כנציג 'דגל התורה'. על פי הדיווח בעיתון מקומי ביטון אף צפוי להתברך בביתו של הגראי"ל ■ מי ששימש עד כה כנציגה של דגל היה בנצי נורדמן שלטענת בכיר בדגל "הוא לא מתייעץ עם ההנהגה הארצית" ■ גפני: "להד"מ". ■ מקורבי נורדמן: "הוא התייעץ ומתייעץ עם הגראי"ל"

צביקה גנדלמן וחברי מועצת העיר בועז ביטון וניסים אביטן
צביקה גנדלמן וחברי מועצת העיר בועז ביטון וניסים אביטן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מהלך מפתיע: יו"ר סיעת ש"ס בעיר חדרה בועז ביטון. ישמש מעתה כנציגה של 'יהדות התורה' בעיר וזאת בנוסף על תפקידו כנציג ש"ס במועצת העיר. על פי הדיווח במקומון 'כל השבוע'. את המינוי החדש קבע יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, שהודיע לביטון במהלך אירוע משפחתי, כי המפלגה רואה בו כנציגה הרשמי.

במקביל, נודע כי יו"ר סיעת ש"ס בעיר בועז ביטון צפוי אף להיכנס למעונו של מנהיג המפלגה הליטאית הגראי"ל שטיינמן, ולקבל את ברכתו למינוי, שלאחר ברכתו של הגראי"ל – במידה ותהיה כזו – מינוי זה יהפוך לרשמי בתוככי התנועה.

מי ששימש עד כה כנציגה של יהדות התורה, הוא בנצי נורדמן אך לאחרונה נתגלעו בין הצדדים ויכוחים רבים כששיאן היה במאבק השבת בעיריית חדרה, אשר בעקבותיו סיעת ש"ס פרשה מהקואליציה העירונית כאות מחאה על חילולי השבת אותם מנהיגה העירייה תוך רמיסת הסטטוס קוו שנשמר שנים רבות, כאשר חרף חילולי השבת נותר בנצי נורדמן בקואליציה וסירב לפרוש למרות הוראת המפורשת של גדולי ישראל.

מבדיקה של הפרטים מול הגורמים בסיעת דגל התורה הארצית, הללו מכחישים וטוענים כי הדיווח אינו נכון וכי אין שום סיכום בין סיעת דגל התורה לבין יו"ר סיעת ש"ס בחדרה בועז ביטון על מינויו כנציגה של יהדות התורה. עם זאת, בכיר בדגל שהתייחס לפרטי המקרה אמר, כי ל'דגל' אין קשר עם נורדמן. "הוא רץ במסגרת הליכוד ומשובץ במועצה ברשימת הליכוד", אומר בכיר ב'דגל'. "הוא לא מתייעץ עם ההנהגה הארצית כלל ובוודאי לא עם מרן הגראי"ל".

מנגד, מקורביו של נורדמן פוסלים את הטענות על הסף. "בנצי הוא יו"ר דגל התורה בעיר ובנוסף הוא נבחר כיו"ר סניף דגה"ת", אומרים מקורביו. "מאז ומתמיד הוא רץ כדגל התורה". בהתייחסותם לטענות כי נורדמן בכלל חבר מפלגת הליכוד אומרים מקורביו, כי "נורדמן שובץ ברשימת הליכוד כנציג 'דגל התורה' ברשימה המשותפת, וזאת לאחר שהתייעץ עם מרן הגראי"ל שטיינמן. וכל עוד שלא קיבל מכתב פיטורין, הרי שהוא חבר מפלגת דגל התורה".

השארת תגובה