אבו מאזן לפעילי מרצ: "העברת השגרירות לי-ם תגרור לאלימות"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, מתייחס היום בשיחה עם פעילי שמאל שביקרו ברמאללה, על השיח סביב התוכנית להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים, "להעברת השגרירות יהיו השלכות חמורות" אמר אבו מאזן

צילום: מתוך ערוץ 2
צילום: מתוך ערוץ 2

יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, התריע הערב (שלישי) מפני כוונותיו של הנשיא המיועד דונלד טראמפ להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים.

בשיחה עם משלחת של פעילי שמאל ממרצ אמר אבו מאזן: "להעברת השגרירות יהיו השלכות חמורות לא רק על העם הפלסטיני, אלא על הלגיטימיות של המאבק הבינלאומי כולו מול הכיבוש".

בתוך כך, לפני מספר ימים, הקדישו בעיתון ה"וושינגטון פוסט" שתמך לאורך קמפיין הבחירות בקלינטון, ומזוהה עם הצד הדמוקרטי, לא פחות משלושה טורי פרשנות בהם יצאו הלבלרים ותקפו את מדיניות הממשל הנכנס תוך שהם מעלים תהיות בכל הנוגע להבנת טראמפ ואנשיו את תמונת המצב נכוחה במזרח התיכון.

בדברי הפרשנות העלו הכותבים, ג'רמי בן-עמי יו"ר ארגון השמאל ג'יי סטריט, הפרשן המדיני של העיתון ריצ'ארד כהן וכן מאמר נוסף שפורסם כמאמר מערכת ביקורת רבה על הודעת טראמפ כי יעביר את השגרירות לירושלים.

לדבריהם, שני נשיאים לשעבר, בוש וקלינטון, היה בידיהם הדבר להשלים את המהלך, אלא שהבינו כי המהלך עשוי לגרור לתגובות שליליות נגד ארה"ב וישראל ברחבי העולם.

 

במהלך טקס הדלקת חנוכה בשבוע שעבר, התייחס גן השגריר הישראלי לשיח בימים האחרונים סביב הנושא ואמר כי היוזמה להעברת השגרירות לירושלים מעבר לכך שמדובר בנושא האמור להיות מובן מאליו, יש בכך משום העברת מסר לעולם נגד הדה-לגיטימציה נגד ישראל ושל ירושלים, ומעבר לכך,יהיה זה צעד נהדר לעבר השלום באזור".

כזכור, בימים האחרונים התבטא בנושא גם דניס רוס לשעבר בכיר במחלקת המדינה האמריקנית ומי שעבר תחת שני נשיאים, קלינטון ובוש. רוס אמר כי "השמיים לא יפלו עם מינויו של פרידמן לשגריר, וכי הוא מאמין שהאמירות המיוחסות לו נגד ארגוניי שמאל ועוד, היו כחלק ממסע הקמפיין בלבד".

תגובה אחת
  1. נמאס מהאיומים וההפחדות שלהם!
    אם המנהיגים לא יחממו את העם – לא תהיה אלימות !
    ברגע שהמנהיג "מזהיר" שתהיה אלימות – זה עידוד שלו לפעול באלימות !!!

השארת תגובה