אבו מאזן מזהיר מפני העברת השגרירות לירושלים

בפגישתו עם חברי הכנסת של סיעת מר"צ במוקעטה בראמללה התייחס יו"ר הרש"פ לסוגיות העומדות על הפרק והבהיר כי בניגוד להכרזותיו, טראמפ לא יעביר את השגרירות לירושלים – "יהיו לכך השלכות חמורות ולא רק על העם הפלסטיני"

אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס, מצוטט הבוקר (רביעי) כמי שאומר כי בניגוד לדבריו, "טראמפ לא יעביר את השגרירות לירושלים". את הדברים אמר עבאס במהלך מפגש עם חברי סיעת מר"צ ברמאללה.

"להעברת השגרירות יהיו השלכות חמורות לא רק על העם הפלסטיני, אלא על הלגיטימיות של המאבק הבינלאומי כולו מול הכיבוש". הבהיר אבו מאזן.

בפגישה התייחס יו"ר הרשות ל"ועידת השלום" הנועדה להתקיים במהלך החודש בפריז והביע את אכזבתו מאי הגעתו של נתניהו לוועידה. "אני מתכוון להשתתף בוועידת השלום בפריז. מאוכזב שנתניהו לא יגיע". אמר.

נזכיר, רק אמש הכריז רה"מ על "ועידת פריז" כוועידת סרק ואמר כי היא סגנונה ואופייה מעידים מראש על סופה.

במהלך החודש צפויים להתכנס בצרפת, שרי חוץ ונציגים דיפלומטים מדרג בכיר ב"ועידת שרי החוץ" מכ- 70 מדינות ולעסוק בדרכים בהם ניתן לקדם את תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים.

לפי התוכנית הראשונה שתכננו הצרפתים, הרי שנתניהו ואבו מאזן לא יקחו חלק ב"ועידה הגדולה", אלא ימתינו בחדרם במלון בו הם יתאכסנו ומיד עם סיום הוועידה יכנס ראש הממשלה הצרפתי את השניים לפגישה סגורה במהלכה יציג בפני הצדדים את החלטות הוועידה.

בישראל זעמו על ה'פטרונות' שמנסה צרפת לגלות במעורבותה במזרח התיכון והחליטו שלא להיענות להזמנת הצרפתים, בשל העובדה שתוצאותיה ידועות מראש.

השארת תגובה