בכנסת הכריעו: גטאס ימשיך להצביע ויקבל שכר

ועדת האתיקה של הכנסת דנה בקובלנות שהוגשו נגד חבר הכנסת באסל גטאס בשל הברחת הטלפונים הסלולריים למחבלים בכלא קציעות. הוועדה הכריעה כי חבר הכנסת יורחק מדיוני הכנסת ווהועדות למשך חצי שנה, אך יוכל להצביע ושכרו לא ישלל

ח"כ באסל גטאס (דוברות בל"ד)
ח"כ באסל גטאס (דוברות בל"ד)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת האתיקה  של הכנסת החליטה הבוקר (שני) לאור קובלנות שהוגשו וברוב דעות, להרחיק את חבר הכנסת באסל גטאס מדיוני הכנסת והוועדות לתקופה של ששה חודשים. זאת, ללא שלילת זכות ההצבעה שלו וללא שלילת שכרו.

בהודעה מטעם הוועדה נמסר: "הוועדה סבורה כי המעשה לגביו נחקר ח"כ גטאס של החדרת טלפונים סלולריים וחומר נוסף לאסירים ביטחוניים בבתי הכלא, מהווה עבירה על כללי האתיקה".

כזכור, בשבוע שעבר שוחרר חבר הכנסת שהבריח טלפונים למחבלים למעצר בית בתנאים מגבילים. בתנאים מגבילים. עם זאת, מעצר הבית לא ימנע את פעילותו בכנסת, והיציאה אליה תתבצע בליווי עד הכניסה, ושם יוכל לנוע בחופשיות.

יש לציין כי חברי הכנסת יעקב פרי ומיקי לוי מ'יש עתיד' היו בין מגישי הקובלנות לוועדת האתיקה של הכנסת. חברי הכנסת דרשו לשלול את שכרו של הח"כ. ואכן, רוב חברי הוועדה היו בעד שלילת שכרו אך הדבר לא התאפשר בשל התנגדותו של ח"כ יוסף ג'בארין – חברו של גאטס לרשימה המשותפת. שלילת השכר מצריכה אישור פה אחד.

השארת תגובה