אקוניס: נתניהו יכריז על בחירות בימים הקרובים

סגן השר אקוניס, צופה כי הבחירות קרובות: "במציאות הזאת, הממשלה איננה יכולה לקיים את התנאי היסודי ביותר – למשול" ■ ליצמן מצהיר כי סיעתו לא תצטרף לממשלה הנוכחית, אך תמליץ על נתניהו כראש הממשלה הבא במידה שדרישות הסיעה ייענו

אופיר אקוניס. צילום עמוד הפייסבוק
אופיר אקוניס. צילום עמוד הפייסבוק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הבחירות בפתח:

בעקבות שורה של חוקים, עליהם מתרחבת אי ההסכמה בממשלה, מה שמביא לסכסוך פנים קואליציוני, הולכים וגוברים הקולות לפיזור הכנסת והליכה לבחירות.

אתמול, התקיים דיון סוער בכנסת סביב פעילותה של הממשלה הנוכחית. במהלך נאומו אתמול בכנסת, אמר סגן השר במשרד ראש הממשלה אופיר אקוניס כי אופנה חדשה משתלטת על ישראל, תקוף את הליכוד כפי יכולתך. "אני אומר: הליכוד הפסיק להיות שק החבטות שלכם. ראשי מפלגות שהרכבן נקבע בסלון ביתם, מדברים בשמה של הדמוקרטיה? ממשלה צריכה למשול ואם בשל התנהגות השותפות הקואליציוניות, הדבר הופך לבתי אפשרי – אז אין מנוס מלחזור לציבור. נראה אז את כל אלה שמדברים על דמוקרטיה אבל מפחדים מבחירות". אמר אקוניס.

בנוסף, בראיון לתקשורת אמר הבוקר סגן השר, כי בימים הקרובים נדע אם נתניהו יכריז על בחירות. "במציאות הזאת הממשלה איננה יכולה לקיים את התנאי היסודי ביותר שלה והוא למשול".

כעת, האופציה היחידה של ראש הממשלה בנימין נתניהו להשאיר את הממשלה הנוכחית על כנה, היא לצרף את החרדים. אולם נראה, כי גם ש"ס וגם יהדות התורה אינן מתכוונות להיכנס לממשלה, במתכונת הנוכחית.

בראיון לתקשורת, אמר הבוקר חבר הכנסת יעקב ליצמן, כי יהדות התורה לא מתכוונת להצטרף לקואליציה:
"אני חייב לעשות כל מאמץ כדי להפיל את הממשלה הנוכחית. פגעו בנו, גם בקצבאות הילדים כמו של כולם, גם בתקציב הישיבות, גם בגיור, גם בגיוס", אמר ליצמן, אך הסתייג והוסיף, כי אם יתקבלו דרישות הסיעה, הוא ימליץ לנשיא להטיל על בנימין נתניהו את תפקיד ראש הממשלה גם בבחירות הקרובות.

השארת תגובה