מד"א תצמצם פעילות ביו"ש; ב'איחוד' יתגברו מתנדבים

בעקבות הודעת מד"א, על כך שהארגון מצמצם פעילות ביו"ש והצפון בשל אי הערבת תקציבים, 'איחוד הצלה' הודיע כי יתגבר את פעילות מתנדביו ביהודה ושומרון ובגבול הצפון. בארגון ממליצים לתושבים לפנות במקרה חירום רפואי למוקד 1221 של איחוד הצלה

צילום: איחוד הצלה / חדשות 24
צילום: איחוד הצלה / חדשות 24

בעקבות הודעת מד"א כי החל ממחר (שישי) תצומצם פעילות הארגון ביהודה ושומרון ובגבול הצפון, הנחתה הנהלת איחוד הצלה את מתנדביה לתגבר את פעילותם באזורים אלו כדי למנוע פגיעה בחיי אדם. כמו כן ממליצים באיחוד הצלה לתושבי יו"ש והצפון לפנות במקרה חירום למוקד איחוד הצלה במספר הטלפון 1221.

מנכ"ל איחוד הצלה משה טייטלבוים אמר כי "הבנו מהודעה לתקשורת כי לאחר שלא הועבר מלוא התקציב לפעילות מד"א ביהודה ושומרון ע"י תנועת ההתיישבות "אמנה", מד"א יצמצם את הפעילות ביהודה ושומרון ובגבול הצפון. להבנתנו פעולה מסוג זה עלולה לפגוע בחיי אדם. כארגון התנדבותי העוסק בהצלת חיים אין אנו יכולים לעמוד ומנגד ולכן החלטנו לתגבר את הפעילות באזורים אלו. הנחנו את המתנדבים להיות קשובים לקריאות חירום ועוד הלילה נעביר ציוד למתנדבים ביו"ש ובצפון".

נשיא איחוד הצלה אלי ביר הוסיף כי "בימים הקרובים נבחן את האפשרות לשנע את האמבולנסים שלנו לאזורים אלו ואף לרכוש רבים נוספים לצורך מתן מענה הולם. אנו קוראים לתושבים להתקשר במקרה חירום רפואי למוקד איחוד הצלה. מספר הטלפון של איחוד הצלה הוא 1221. מתנדבינו פועלים ללא תמורה וכל שירותי איחוד הצלה למען הציבור הם בחינם".

כאמור, במד"א הודיעו כי יצמצמו פעילות, הסיבה לכך, כפי שעולה ממכתבו של מנכ"ל מד"א אי העברת התקציב המלא להפעלת הארגון באזור יו"ש והצפון לשנת 2016.

במכתב ששלח מנכ"ל מד"א אלי בין נכתב: "לאחר שנה שלמה בה מסרת לי ולגורמי מד"א כי התקציב לפעילות מד"א בשטחי יהודה ושומרון תוסדר כנדרש, שוב אנו עומדים בפני שוקת שבורה. נכון למועד זה לא מסתמן פתרון שיסדיר את הפעילות שבוצעה בשנת 2016בהתבסס על דבריך. בשל אי הסדרת הנושא, וככל שלא יועברו למד"א הכספים שהוצאו על שכר, דלק, ביטוח ואחזקה – צפויה האגודה להיכנס לגירעון אשר תהיה לו השפעה על הפעילות בכלל המדינה".

הוא הוסיף כי "מד"א הינה אגודה ארצית ואנו מחויבים בחוק להתאים את פעילותנו לתקציב שהממשלה אישרה ולפעילות תקציבית תקינה. במשך השנה האחרונה שמענו הבטחות רבות להסדרת התקציב, אולם כעת ברור שההבטחות הופרו, ולמעשה במקום 7.5 מיליון מיליון שהובטחו מראש קיבלנ ורק 5 מיליון מיליון.

"אין לנו את האפשרות לסבול את גרירת הרגליים ולהביא את האגודה לכדי סיכון תקציבי, ועל כן הנחיתי את סמנכ"ל מבצעים במד"א לפעול מידית להעברת האחריות להפעלת חלק מהשירותים ביהודה ושומרון ובגבול הצפון – חזרה ליישובים".

השארת תגובה