בשנת 2016 התגייסו למשטרה 2016 שוטרים

משטרת ישראל מציינת הישג משמעותי עם גיוסו של השוטר פקד דר׳ עידו קרון – המגויס ה-2016 למשטרה מאז תחילת שנת 2016. מפכ״ל המשטרה הגיע הבוקר ללשכת הגיוס ע״מ להשתתף בטקס השבעתו • למעלה מ-30,000 קורות חיים נשלחו ללשכת הגיוס של המשטרה מאז תחילת השנה. בתום הליך של סינון ומיון תוך הקפדה על איכות המתגייס, נרשמה עלייה של 35% בשיעור הגיוס למשטרה ביחס לאשתקד

השוטר 2016
השוטר 2016
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מאז תחילת שנת 2016 התגייסו למשטרת ישראל כ-2,016 שוטרים ושוטרות למגוון תפקידים, ובהם: סיור, חקירות, מודיעין, בילוש, יס״מ, מג״ב, חבלה, מז״פ, תנועה, תביעות וכו׳. מדובר בעלייה דרמטית של כ-35% בשיעור המתגייסים ביחס לאשתקד, אז התגייסו לשורות המשטרה 1,497 שוטרים ושוטרות. עד לסיום השנה הנוכחית, צפויים להתגייס למשטרת ישראל עוד 30 שוטרים, אז מספר המתגייסים צפוי לעמוד על: 2,030! – כמות חסרת תקדים של מתגייסים למשטרה ביחס לשנים האחרונות. (לדוגמא בהשוואה לשנת 2013, כמות המתגייסים השנה כמעט הוכפלה פי 2, אז עמד מספר המתגייסים על 1,149 שוטרים ושוטרות.

העלייה בשיעור הגיוס למשטרה במהלך השנה הנוכחית, היא תוצר של השקעת מאמצים ומשאבים רבים בנושא האיתור, המיון והגיוס למגוון משרות ותפקידי ליבה במשטרת ישראל. מאז תחילת השנה נשלחו ללשכת הגיוס של המשטרה 30,787 קורות חיים ובקשות לגיוס. לאחר הליך קפדני של סינון, מיון ובחינת התאמה, גויסו 1,329 שוטרים לתפקידי לוחמה, סיור, תנועה ומבצעים, 425 שוטרים התגייסו לתפקידי חקירות ומודיעין, 135 שוטרים התגייסו לתפקידי בילוש, והיתר לתפקידים מקצועיים אחרים.

לפני מספר חודשים השיקה המשטרה ביחד עם המשרד לבט״פ קמפיין גיוס נרחב, בסימן ״מצטרפים עכשיו למשטרת ישראל- בחירה שמשנה חיים״. הקמפיין נועד לציבור הרחב ולכלל המגזרים החיים במדינת ישראל, תוך פנייה אישית לגיוס בני ובנות החברה הערבית בישראל. ההשפעה של הקמפיין הייתה משמעותית, ומלבד העלייה בשיעור הגיוס הכללי, הוכפל שיעור השוטרים המוסלמים שהתגייסו השנה לשורות המשטרה ביחס לאשתקד (למעלה מ-4% השנה לעומת כ-2% אשתקד).

במהלך השנה, משטרת ישראל התעצמה ונמצאת בתהליך הקמת תחנות משטרה חדשות במגזר הערבי ומינוף תכנית הביטחון של העיר ירושלים. בכדי לממש תכניות אלו נוספו למשטרת ישראל אלפי תקנים חדשים. מחוז ירושלים, שהתעצם משמעותית לאור ריבוי האתגרים הביטחוניים, קלט את מספר המגויסים הגבוה ביותר מבין מחוזות משטרת ישראל. לצד זאת ניתן דגש מיוחד לגיוס בני כל העדות, הדתות והמגזרים החיים בחברה הישראלית. כ-14% מהמתגייסים למשטרה השנה הינם מוסלמים, בדואים, נוצרים, דרוזים, צ׳רקסים וכו׳. כמו כן, 28% מכלל המתגייסים השנה הן מתגייסות.

היום, לקראת סיום שנת 2016, גויס גם דר׳ עידו קרון, ביולוג פורנזי בהכשרתו, לשורות מז״פ (המחלקה לזיהוי פלילי של המשטרה). במעמד מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, ר' אגף משאבי אנוש ניצב גילה גזיאל, ר' אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי וקצינים נוספים, הושבע עידו לשירות במשטרת ישראל. עידו הוא השוטר ה-2016 המצטרף השנה לשורות המשטרה ובוחר לשנות את חייו, יחד עם עשרות אלפי השוטרים והשוטרות המשרתים כיום במשטרת ישראל, ופועלים בכל ימות השנה בכדי לשרת ולהגן על אזרחי מדינת ישראל.

מפכ״ל המשטרה רנ״צ רוני אלשיך אמר הבוקר: ״בעת כניסתי לתפקיד המפכ"ל, ציינתי שהגיוס למשטרה הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר לאמון הציבור במשטרה. קבענו יעד של 2,000 מגויסים במהלך שנת 20166. היום ניתן להגיד כי עמדנו ביעד ואנו מגייסים ומשביעים את המגויס ה-2,016 למשטרה בשנת 2016. נמשיך להיות השואף להשיג את יעדיו, לגדול ולגייס מועמדים באיכויות הנדרשות״.

השארת תגובה