בנט לברק: "הפקרת את מדחת יוסף; אתה מעז לצייץ?!"

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הביע תמיכה בנאומו של מזכיר המדינה האמריקאי וטען כי בכל העולם חושבים כמו קרי וגם בישראל, אלא שנתניהו נגרר על ידי מיעוט משיחי. שר החינוך מיהר להגיב, "משיחיות זה להפקיר חיילים, לחלק את הירושלים ולצייץ בטוויטר"

נפתלי בנט. צילום: ששון תירם
נפתלי בנט. צילום: ששון תירם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עימות בין ברק לבנט: אחרי נאומו של שר החוץ האמריקני ג'ון קרי, נאום בו תקף את ישראל, הגיב ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק בחשבון הטוויטר שלו, "קרי בנאום חזק ושפוי. כך חושבים גם ברוסיה, סין ואירופה. גם הרוב בישראל. רה״מ נגרר ע״י הזרם המשיחי, עומד מול תהום ומתעקש לצעוד קדימה".

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט מיהר להגיב לברק, "משיחיות היא למסור לערפאת את העיר העתיקה; להבליג על חטיפת חיילים; להציע לסורים את הגולן; להפקיר את מדחת יוסף; ולהעז לחזור לצייץ".

יש לציין, כי ברק לא היחיד בשמאל ששמח על נאומו של קרי, אליו הצטרף גם יו"ר המחנה הציוני, חבר הכנסת יצחק הרצוג שהגיב לנאום "ג'ון קרי היה תמיד ידיד ישראל ונותר ידיד ישראל ונאומו מבטא דאגה אמיתית לביטחונה ועתידה של מדינת ישראל".

גם חברתו למפלגה, שרת החוץ לשעבר ציפי לבני, הביעה תמיכה בנאום, "קרי הציב בפני מדינת ישראל את ההחלטה האמיתית שאנחנו ורק אנחנו צריכים לקבל: ישראל בטוחה, יהודית ודמוקרטית – או מדינה אחת דו לאומית ומסוכסכת.

"אני מאמינה ששתי מדינות לאום זה אינטרס ישראלי ברור וזה הדיון הפנימי, האמיתי והיחידי שצריך להכריע עכשיו: היפרדות מהפלסטינים – או מדינה אחת".

מנגד סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי תקפה את הנאום ואמרה כי "הנוסחא שמניח קארי על השולחן היא בלתי אפשרית ואינה מתכתבת עם המציאות. 25 שנים ניסינו נוסחאות דומות ובמקום שלום נולדו איים של טרור. בסופו של יום, ההסדר לא יושג בנאומים או במהלכים חד צדדיים באו"ם.  עם ישראל לא יוותר על ארצו למען מדינת טרור."

תגובה אחת
  1. את צד"ל ברח בצאלים לינץ שעשו לחיילים אחד מראשי הממשלה הגרועים

השארת תגובה