דיווח: היועמ"ש אישר לחקור את נתניהו

התפתחות דרמטית בבדיקה הנערכת בתקופה האחרונה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. היעוץ המשפטי לממשלה אישר לאגף החקירות במשטרה לחקור את נתניהו בשתי פרשות שונות. במשרד המשפטים ובמשטרה לא מכחישים, אך מבהירים "פועלים בתיאום עם היועמ"ש"

מנדלבליט ונתניהו (עמוס בן גרשום לעמ)
מנדלבליט ונתניהו (עמוס בן גרשום לעמ)

התפתחות דרמטית בבדיקה נגד ראש הממשלה: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו – כך מפרסם הערב (רביעי) העיתונאי ברוך קרא בחדשות 10. לפי הדיווח ההוראה העובדה לראש אגף החקירות במשטרה.

אומנם, טרם נקבע מועד, אך החקירה צפויה להתקיים במים הקרובים. החקירה, כך נטען, תערך על שתי פרשות שונות, אחת עיקרית והשנייה משנית. גורמים המעורים בפרטי הבדיקה אמרו לחדשות 10, כי "הפרשה העיקרית היא פרשה המגובה בראיות".

יש לציין כי פרטי הפרשה העיקרית חסויה לפרטיה לא דלפו לציבור, כך שלא מדובר בפרשיות הקשורות לבנו אבנר, כפי שנטען בהתחלה, או לפרשת הצוללות.

במשטרה ובמשרד המשפטים לא הכחישו את הדיווח, ובתגובה משותפת לשני הגופים נמסר, "בעקבות הפרסומים הערב בנוגע לבדיקה בעניינו של ראש הממשלה – הרינו להבהיר כי לא נוכל להתייחס לפרסומים, וזאת מטעמים ברורים כאשר הבדיקה תלויה ועומדת, ואין בכך לאשר או להכחיש דבר ממה שנטען בפרסומים.

"יודגש, כי משטרת ישראל פועלת בתיאום הדוק עם היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות, ובבוא העת הציבור יעודכן באמצעות הודעה מוסמכת לגבי מהלכי הבדיקה. עד אז, כל פרסום הוא באחריות המפרסם בלבד"

יש לציין, כי שלושה גורמים שונים אישרו ל'כל הזמן' כי עורך דינו של ראש הממשלה, עורך הדין יעקב וינרוט, נפגש אמש לשיחה בארבע עיניים עם נתניהו במשך שעה ארוכה. להערכתם השיחה נסובה על החקירה הצפויה, אך גם במשרד ראש הממשלה וגם בלשכתו של ויינרוט מכחישים את הדיווח כי נערכה פגישה בין השניים.

השארת תגובה