ב'בית לפליטות' מתנצלים על ההדלקה עם הראשל"צ

ב'בית לפליטות' אירחו השבוע את הראשון לציון הגר"י יוסף לטקס הדלקת נרות ולשיחת עידוד לתלמידות, שמרביתן בנות עדות המזרח, אלא שחברים ב'עדה החרדית' זעמו על האירוח וההנהלה הוציאה מכתב התנצלות • פרסום ראשון

הראשל"צ בבית לפליטות
הראשל"צ בבית לפליטות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שהראשון לציון הגר"י יוסף הגיע לבית לפליטות לערוך טקס הדלקת נרות לתלמידות, יוצאת ההנהלה במכתב "הבהרה והתנצלות", לאור התלונות הרבות מצד חברים בעדה החרדית שהתלוננו על אירוח דמות שמייצגת את מוסדות המדינה.

"היות שיצא מכשול מידינו וערכנו טקס הדלקת נרות חנוכה במוסדותנו על ידי הרה"ר עבור הבנות מבנות המזרח המתחנכות במוסדותנו הקדושים", נכתב בפתח המכתב, "וזאת מתוך בקשת בתי הספר בהן הן לומדות והן מקורבי משפחות התלמידות, ממניעים חינוכיים ההכרח לערוך לחיזוק התלמידות הנשברות לחזקם ולעודדם בזה".

"הננו בזה להבהיר צערנו ברבים שמתוך לחץ אדיר ערכנו הנ"ל, ולא חשבנו על עצם העניין החמור להימנע מהנ"ל שזה הפך צביון מוסדותנו הקדושים".

"בוודאי שלא פרסמנו את זה, שלא יצא ח"ו חילול שמו יתברך והדבר הנ"ל גרם עגמת נפש מרובה לנו ולכל היהדות החרדית ההולכים לאורה של תורה בהדרכתם של מייסדי המוסדות נבג"מ, ולהבחל"ח הבד"ץ של העדה החרדית ושיטתה, ומתנצלים אנו ע"כ ומקווים לעתיד שהדבר לא ישונה ולא יקרה בעז"ה".

בסיום המכתב, כותב הרב חיים אלעזר רוזנפלד בשם ההנהלה את שיטת המוסד שלא  לקחת כסף ממוסדות המדינה.

תגובה אחת
  1. גזענות מזעזעת

השארת תגובה