מסמך שנחשף מוכיח: אובמה עמד מאחורי ההחלטה באו"ם

מסמך שנחשף בתקשורת המצרית מוכיח כי ממשל אובמה עמד מאחורי ההחלטה האנטי ישראלית במועצת הביטחון. במסמך מתועדת שיחה בין מזכיר המדינה לבכירים פלסטינים שבוע לפני ההצבעה במהלכה התחייב קרי לתמוך "בהצעת החלטה מאוזנת"

ברק אובמה
ברק אובמה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מסמך שנחשף אמש (שלישי) בתקשורת המצרית מאשש את טענות ישראל ומוכיח כי ממשל אובמה עמד מאחורי ההחלטה האנטי ישראלית במועצת הביטחון של האו"ם.

המסמך שנחשף – פרוטוקול שיחה שנערכה שבוע טרם ההצבעה בין מזכיר המדינה ג'ון קרי והיועצת לביטחון לאומי סוזן רייס לבין סעיב עריקאת ומג'אד פראג' ראש המודיעין הפלסטיני. במהלך השיחה אמרו קרי ורייס, כך לפי התקשורת המצרית, "אנו מוכנים לשתף אתכם פעולה במועצת הביטחון בהצעת החלטה מאוזנת. הורינו לנציגה באו"ם, סמנתה פאוור, לעמוד בקשר עם הנציג הפלסטיני ריאד מנסור".

עוד נטען בשיחה, כי "נתניהו רוצה להרוס את אופציית שתי המדינות. עריקאת חזה זאת לפני ארבע שנים וצדק. נתניהו רוצה להמשיך את הסטטוס קוו בשיפורים קלים".

קרי אף אמר כי יש אפשרות "שאציג רעיונות לפתרון קבע, בתנאי שיזכו לתמיכת הפלסטינים ברגע שיפורסמו. אני מציע שמשלחת פלסטינית תצא לריאד להציג את הנקודות לסעודים". בתגובה אמרה רייס כי "אין טעם להציג רעיונות או פרמטרים לפתרון הסכסוך. ממשל טראמפ ידחה זאת על הסף. ממשל טראמפ מסוכן. העמדות שינקוט כלפי ישראל והפלסטינים יהיו מכל הממשלים הקודמים".

סעב עירקאת הזהיר כי במידה והשגרירות תעבור לירושלים, כפי שמתכנן דונלד טראמפ, אש"ף יבטל את הכרתו בישראל וידרוש ממנה לנהל את הרשות. קרי ורייס הזהירו אותו בתגובה, שלא לנקוט מהלכים שממשל טראמפ יתפוס כפרובוקטיביים, כמו פירוק הרשות, פנייה לבית הדין בהאג או הפסקת התיאום הביטחוני.

עוד עלה, כי במהלך השיחה הזהירו קרי ורייס את הבכירים הפלסטינים מפיגועים שיפגעו בתדמית הפלסטינית, "חייבים למנוע פעולות התאבדות או פיגועים הם יפגעו בעמדה הפלסטינית". בסיום ביקשו קרי ורייס לדאוג שתוכן השיחה לא תדלוף.

תגובה אחת
  1. בור הביוב הזה, שנקרא או"ם
    חוסיין אובאמה הטרוריסט שהתפלח לבית הלבן על ידי זה שהוא התחפש לנוצרי וכך עבד על מיליוני אמריקאים שהצביעו לו.רק כדי שיוכלו להגיד שפעם ראשונה יש נשיא שחור בארהב.
    נשיא שחור ראשון אבל גם מוסלמי קיצוני

השארת תגובה