"משפט דרייפוס": בישראל חוששים מתבוסה נוספת

ועידת פריז תתכנס בחודש הבא, ובישראל חוששים מהחלטה על קווים לקיום מו"מ בין ישראל לפלסטינים על בסיס גבולות 67. ליברמן: "זה משפט דרייפוס במהדורה המודרנית מה שמכינים שם בפריז"

ארכיון: ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (2)
ארכיון: ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (2)

לאחר ניצחון הפלסטינים במועצת הביטחון של האו"ם עם אישור הצעת ההחלטה נגד ההתנחלויות, ברמאללה נערכים לקרב הבא: ועידת פריז שתתקיים באמצע חודש ינואר בה צפוי שר החוץ האמריקני ג'ון קרי להציג את חזונו בעניין הסכסוך הישראלי פלסטיני. החשש הוא כי הועידה תעביר החלטה שתחייב חזרה למו"מ על פי גבולות 67.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר אתמול בישיבת הפתח כי הוא מקווה שהוועידה בצרפת תוביל לתהליך "שיביא לסיום מפעל ההתנחלויות". הוא הסביר כי "ההחלטה סוללת את הדרך לוועידת השלום הבינלאומית".

"ההחלטה מניחה את היסודות לכל משא ומתן רציני בעתיד", אמר עבאס. "והיא סוללת את הדרך לוועידה הבינלאומית שאמורה להתקיים בפריז בחודש הבא. אנחנו מקווים שהוועידה הזו תוביל למכניזם וללוח הזמנים לסיום הכיבוש. ההחלטה במועצת הביטחון מוכיחה כי העולם דוחה את ההתנחלויות – גם בשטחים הכבושים וגם במזרח ירושלים".

אתמול התייחס גם שר הביטחון אביגדור ליברמן למאמצים הבינלאומיים המושקעים בוועידת פריז, והתריע: "זה משפט דרייפוס במהדורה המודרנית, מה שמכינים שם בפריז – ורק עם הבדל אחד, שהפעם על ספסל הנאשמים במקום יהודי אחד יהיו כל עם ישראל וכל מדינת ישראל".

לדברי ליברמן, "גם כשברור שממשלת צרפת עוד מעט הולכת לבחירות, העיתוי הזה זה לא ועידת שלום, זה ממש טריבונל נגד מדינת ישראל. ועידה שכל תפקידה לפגוע בביטחונה של מדינת ישראל, בשמה הטוב".

תגובה אחת
  1. הצרפתים זקוקים במחזוריות היסטורית , למישהיא שתאמר להם : אים אין לחם תאכלו עוגות .

השארת תגובה