בכירים ברוסיה: אובמה מנסה להקשות כניסת טראמפ

בכירים ברוסיה תוקפים בחריפות את ממשל אובמה, וטוענים כי הוא נוקט במהלכים שונים בכדי להקשות על טראמפ את הכניסה לזירה הבינלאומית ולהותיר לו אדמה חרוכה ביחסים עם רוסיה

פוטין ואובמה (Photo: Pete Souza/ Official White House Photo)  )
פוטין ואובמה (Photo: Pete Souza/ Official White House Photo) )
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לא רק ביבי: גם ברוסיה טוענים כי נשיא ארה"ב היוצא ברק אובמה נוקט במהלכים שונים נגד רוסיה, בניסיון להקשות על כניסתו של דונלד טראמפ לתפקיד.

במשרד החוץ הרוסי יצאו במתקפה על החלטת אובמה להסיר חלק מההגבלות על אספקת כלי נשק למורדים בסוריה. לדברי המשרד מדובר ב"מעשה עוין". במשרד החוץ הוסיפו כי ממשל אובמה מנסה לסבך את המצב העולמי לפני כניסת טראמפ.

דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זכארובה, אמרה: "ככלל מתקבל הרושם שהצוות של ברק אובמה מנסה בימיו האחרונים בבית הלבן להקשות על טראמפ את הכניסה לזירה הבינלאומית. ההחלטה לספק נשק למורדים בסוריה הוא צעד עוין כלפי רוסיה, המסכן את חיי אנשי צבא רוסיה המוצבים בסוריה".

הממונה על זכויות האדם במשרד החוץ הרוסי קונסטנטין דולגוב, אמר בריאיון לעיתון "רוסייסקיה גאזטה": "לממשל טראמפ מצפה ירושה קשה מאוד בעניין רוסיה. הממשל הנוכחי עושה כל מאמץ כדי להכניס כמה שיותר אזרחים רוסים לרשימות שונות של עיצומים, ושירותי הביטחון של ארה"ב 'צדים' אזרחים שלנו במדינות שלישיות כדי להביא אותם לדין באמריקה".

דולגוב הוסיף כי "במקביל ישנם אזרחים רוסים הכלואים בבתי כלא אמריקאיים בגין עברות שלא ביצעו", בהתייחסו בין היתר לוויקטור בוט, הכלוא בארה"ב בגן עבירות סחר בנשק, וקונסטנטין ירושנקו, הנאשם בהברחת כמויות גדולות של סמים לאמריקה.

כזכור, בשבוע שעבר אמר דובר הקרמלין דימטרי פסקוב כי "הדיאלוג עם ארה"ב הוקפא כמעט בכל רמה אפשרית. אנחנו לא מתקשרים אחד עם השני ואם כן אז זה קורה באופן מצומצם". דובר משרד החוץ האמריקאי, ג'ון קירבי, טען בתגובה: "קשה להבין בדיוק למה הוא התכוון בתגובה הזאת, אבל המגעים הדיפלומטיים עם רוסיה נמשכים במגוון רחב נושאים".

 

השארת תגובה